Mysłowice: Sprzątamy Bytomską 17!

05 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

O akcji Wspólnie Posprzątamy Mysłowice pisaliśmy już wielokrotnie. Projekt ten zainicjował prezydent miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz, a ma on na celu upiększenie mysłowickich podwórek. Chodzi szczególnie o posprzątania zalegających miesiącami śmieci, uporządkowanie zieleni i drzewostanu oraz zagospodarowanie przestrzeni tak, aby mieszkańcy mogli w czystym i estetycznym miejscu spędzić wolny czas.

W projekt zostali zaangażowani nie tylko pracownicy Urzędu Miasta, ale także jednostek miejskich, a w szczególności MZGK, ZOMMu i MOSIRu. Dodatkowe ręce do pracy zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach, zatrudniając 10–ciu pracowników, którzy będą pomagać w wykonywaniu zaplanowanych prac porządkowych.

Działania mają rozpocząć się niebawem, bo od pierwszych dni marca. Pierwszym podwórkiem, które przejdzie wiosenne rewolucje ma być teren przy ul. Bytomskiej 17. Tam największym problemem jest brak wiaty śmietnikowej, która niebawem zostanie postawiona.
To gwarancja, że śmieci nie będą rozrzucane po całym terenie.

Mieszkańcy okolicy zyskają nowe ławki oraz kosze na śmieci. Planuje się pielęgnację drzewostanu, zasianie nowej trawy i posadzenia kwiatów. Jeśli pozwoli na to budżet – planuje się ulokować tam meble ogrodowe wykonane z palet oraz wykonanie powstańczego muralu.

- Wspólnie zmienimy nasze latami zaniedbywane Mysłowice. Wprawdzie kasa miejska świeci pustkami, ale nie brakuje za to chęci do pracy i to mnie bardzo cieszy. Mamy 5 lat na zmianę wizerunku miasta - podsumował spotkanie Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice