Martwe zwierzęta porzucone na terenie Mysłowic!

12 maja 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W minioną sobotę, 9 maja, do służb wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca, że w lesie przy ulicy Jurija Gagarina ( w pobliżu głównej drogi) leży sterta rozczłonkowanych zwierząt. Znaleziono tam martwe barany, owce i krowy.

Na miejsce, w którym znaleziono m.in. wnętrzności, skóry, ogony, obcięte głowy i nogi zwierząt wezwano służby. Śledztwo w sprawie makabrycznego znaleziska prowadzi Policja. Powiadomiono również służby leśne.

Jak poinformował st. sierż. Damian Sokołowski oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, to prawdopodobnie produkty uboczne pochodzące z jakiejś ubojni lub rzeźni. Terenem, na którym znaleziono martwe zwierzęta zarządzają Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Katowice. Po zakończonych działaniach prowadzonych przez śledczych, Lasy Państwowe zobligowały się do utylizacji porzuconych zwierząt. Odpady zostały uprzątniete z lasu.

A.P.

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice