Finansowe propozycje i komisyjni goście radnego Tomasza

22 czerwca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Dzisiaj w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, w której udział wzięli przedstawiciele prywatnego banku. Bankowcy trafili na salę posiedzeń na zaproszenie radnego Papaja z Prawa i Sprawiedliwości. Zebrani pracownicy urzędu i radni miejscy byli zaskoczeni „szkoleniem”.

Lokalny radny - dzisiejszy lobbysta, nie był zadowolony z przebiegu dyskusji. Nie tylko postawił w trudnej sytuacji bankowców, którzy w pewnej chwili musieli tłumaczyć się ze swojej obecności. Sam co chwilę zmieniał kolory, gdy próbował ratować twarz.

Tomasz Papaj to były doradca poprzedniego prezydenta. Jak doradzał i za ile pisaliśmy kilka miesięcy wcześniej. O efektach jego pracy wspominać nie trzeba.

- Czuję się mało komfortowo, gdy panowie biznesmeni na sali posiedzeń przedstawiają podległym mi pracownikom pomysły finansowe na spłacenie wcześniej zaciąganych kredytów. To delikatna materia. Proszę sobie wyobrazić, że dzisiejsi goście podpiszą kiedyś umowę z Miastem i mamy gotowy skandal. Spowoduje to zapewne lawinę pytań, nawet służb państwowych. Bezpieczniej o pomocy dla Mysłowic rozmawiać z przedstawicielami banków państwowych, a nie posiłkować się wsparciem komercyjnych przedstawicieli, jak to zrobił dziś Pan Papaj, nie informując mnie o temacie rozmowy. Jestem zszokowany, że pozwolił na to prowadzący dziś spotkanie szef komisji - powiedział Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Mysłowiczanie do dzisiaj płacą za mało efektywne gospodarcze pomysły m.in. radnych miejskich. Tomasz Papaj nie poinformował obecnego Prezydenta, jego zastępców, a nawet Panią skarbnik o zaproszonych gościach i ich propozycjach.

Po dzisiejszym spotkaniu nasuwa się kilka pytań:
- Jak to się stało, że władze miejskie nie wiedziały o uczestnictwie w posiedzeniu komisji przedstawicieli prywatnego banku, których zaprosił radny Papaj?
- Jaki interes miał Tomasz Papaj zapraszając bankowców, sugerując, że posiadają ciekawe rozwiązania finansowe dla miasta?

Zaskoczenia nie krył również przewodniczący Komisji Finansów radny Mariusz Wielkopolan. Mamy szczęście, że obecny Prezydent Mysłowic jest odporny na różnego rodzaju pokusy. A to akurat dobrze wróży na przyszłość i miejmy nadzieję, że nieodpowiedzialne finansowe decyzje, jakie miały miejsce w ubiegłych latach, nie będą już miały miejsca. Co dajemy pod rozwagę doktorowi ekonomii Papajowi i jego grupie.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice