Dzielnicowy ustalił, a policjanci zatrzymali podpalacza!

08 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Dobry dzielnicowy to policjant, który zna mieszkańców swojego rejonu. Z kolei dobre relacje z mieszkańcami pozwalają na właściwą reakcję w momencie, gdy w jego rejonie zdarzają się przypadki łamania prawa. Dzięki poczynionym ustaleniom dzielnicowy z Klachowca sierż. szt. Paweł Boroń wytypował mężczyznę, który podpalił pojemnik na odpady na ul. Mikołowskiej. 51-letni sprawca został już zatrzymany przez policjantów z wydziału prewencji.

Dobra znajomość swojego rejonu i relacje z mieszkańcami to podstawowe cechy dzielnicowego. Z pewnością takimi wykazuje się dzielnicowy z Klachowca sierż. szt. Paweł Boroń. Kiedy w jego rejonie doszło do spalenia pojemnika na odpady, sam podjął czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Straty oszacowano na ponad 1200zł. Dzięki poczynionym ustaleniom wytypował mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenie. Okazał się nim 51-letni mysłowiczanin. Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów z wydziału prewencji. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice