Mieszkańcy interweniują: drogowe fuszerki przy Janowskiej!

12 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Mieszkańcy Janowa zauważyli wiele usterek przy remoncie Janowskiej! Remont Janowskiej to długo oczekiwana inwestycja. Niestety mieszkańcy zauważają coraz więcej błędów chcą się swoją wiedzą podzielić z naszymi czytelnikami oraz radnymi miejskimi.

O tym , że zapadają się studzienki na odcinku od ulicy Oswobodzenia do ulicy Jasińskiego, pisaliśmy kilka tygodni temu. Dzisiaj mieszkańcy przesyłają nam garść kolejnych informacji o fuszerkach przy wykonawstwie.

- Zobaczcie jak są zamontowane skrzynki zasuwowe na chodnikach i jak wyglada ich regulacja, można nogi połamać. Należy to niezwłocznie zgłosić w Urzędzie Miasta. Naszym zdaniem źle wykonana jest niwelacja terenu i występują duże różnice w tak zwanych spadkach. Chodniki są źle wyprofilowane, a ich nowa nawierzchnia jest nieprofesjonalnie połączona ze starymi chodnikami. Największy jednak problem to zawężenie drogi do 6 metrów! - mówi mieszkaniec Janowskiej, który zawodowo związany jest z remontami drogowymi.

My zauważyliśmy również wiele usterek, które nie powinny mieć miejsca. Łączenia chodników z ulicami w wielu miejscach to zwykła fuszerka, słup niemal na środku chodnika, ogromne różnice w wysokości krawężników i ich mało fachowe łączenia nie powinny mieć miejsca przy tak kosztownej inwestycji.

Opisane fuszerki i niedoróbki są uwiecznione na poniższych zdjęciach.
Mieszkańcy chcą, aby sprawę poruszyć podczas posiedzenia branżowej komisji Rady Miasta i wystąpić o zewnetrznego audytora, który będzie nadzorował proces odbioru inwestycji.

My mamy nadzieję, że do czasu końcowego odbioru ulicy i chodników wykonawca poprawi wskazane usterki i błędy. Niektórych jednak już nie można poprawić.

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice