Dewastacje i brak szacunku dla miejskiego mienia!

22 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W sierpniu tego roku, na zieleńcu w okolicach ulicy Jodłowej w dzielnicy Janów, stanęła altana rekreacyjna wraz z grillem i drewnianymi siedziskami. Miało być to miejsce spotkań dla młodzieży, które przygotował prezydent miasta Dariusz Wójtowicz, po wcześniejszym spotkaniu w dzielnicy. Niestety, po kilku dewastacjach i pijackich burdach, w ostatni weekend obiekt został przewieziony w inne, spokojniejsze miejsce.

Altaną zaopiekowali się społecznicy z Rady Dzielnicy Kosztowy. Obecnie naprawiane są zniszczone drewniane elementy. - Jest mi przykro, że tym razem moje próby współpracy z lokalną społecznością zakończyły się porażką.

- Miałem nadzieję, że altana i grill pozwolą zintegrować lokalne środowisko, stworzy się miejsce wspólnych spotkań. Kolejny raz przekonałem się na własnej skórze, że niektórzy nie zasługują na wsparcie i poważne traktowanie - skomentował prezydent Dariusz Wójtowicz, który wydał dyspozycję, aby altankę przekazać w okolice szkoły podstawowej w Kosztowach.

O inicjatywie postawienia altany na Janowie możecie przeczytać tutaj:

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice