Dalszy ciąg nielegalnej wycinki!

14 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Dzisiaj kolejny raz doszło do wycinki drzew na terenie zielonym w okolicach Wielkiej Skotnicy i stacji benzynowej Shell. Mieszkańcy zgłosili to służbom miejskim. Na miejsce dotarli funkcjonariusze Straży Miejskiej, aby sprawdzić czy firma działa zgodnie z prawem i posiada stosowne zezwolenia.

Stwierdzono usunięcie drzew z gatunku topola, rosnących na działce gminnej w pasie drogowym, na które inwestor uzyskał zezwolenie 25.01.2019 r. wydane przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Podczas sprawdzenia sąsiedniej nieruchomości stanowiącej własność inwestora, stwierdzono usunięcie około 70 drzew z gatunków: jesion, głóg, wiśnia, klon, wierzba, brzoza oraz topola, na które nie było wymagane zezwolenie, z uwagi na fakt, iż ich obwody pni nie przekraczały obwodów 80 cm i 50 cm, zgodnie z art. 83f ust. 3 ustawy o ochronie przyrody, (z czego 12 drzew zostało usunięte 02.02.2019 r. , natomiast 58 drzew zostało usunięcie 13.02.2019 r.).

Stwierdzono również usunięcie 42 drzew (z czego 9 drzew zostało usunięcie 02.02.2019 r., a 33 drzewa zostały usunięte 13.02.2019 r.) z gatunków: klon, brzoza, topola oraz jesion, które wymagały zezwolenie na ich usunięcie.

Z dniem 04.02.2019 r. Wydział Ochrony Środowiska wszczął postępowanie dotyczące wymierzenia kary pieniężnej za usunięcie drzew bez wymaganego zezwolenia.

Zwrócono się do Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego o monitorowanie terenu, z uwagi na fakt, iż prowadzone prace stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa oraz o podjęcie stosownych środków przewidzianych prawem.

Przypominamy, że 25 lutego o godzinie 17:00 w sali 204 Urzędu Miasta Mysłowice odbędzie się drugie posiedzenie społecznego zespołu do spraw ochrony zieleni i powietrza. Osoby chcące włączyć się w działania na rzecz miasta, proszone są udział spotkaniu.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice