Co z awarią na Orła Białego?

12 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W związku z pytaniami mieszkańców w sprawie naprawy niedawno przebudowanej drogi Orła Białego w Mysłowicach, pragniemy przekazać następującą informację:
Aby przystąpić do naprawy ulicy Orła Białego, Urząd Miasta Mysłowice musi uzyskać jednoznaczną opinię od ubezpieczyciela. Jak wiemy, droga zapadła się już po kilku tygodniach od zakończenia inwestycji.

Z uzyskanych informacji od ubezpieczyciela z dnia 10 września 2019 rroku wynika, że badania nawierzchni wspomnianej drogi i jej podbudowy trwały w okresie od 26 sierpnia do 6 września 2019 roku.

Obecnie ubezpieczyciel oczekuje na wyniki prowadzonych badań, które powinny spłynąć do Miasta w najbliższych 14 dniach. Wnioskowana przez Gminę kwota odszkodowania od ubezpieczyciela to ok. 360 tys. złotych.

- Awaria przy Orła Białego to kolejny skandal drogowy, z którym muszę się zmierzyć na początku swojej prezydentury. Zamiast cieszyć się z nowej inwestycji, zmuszony jestem do szukania sprawców zniszczenia nowej drogi. Procedury są bardzo czasochłonne. Brak odpowiedniego nadzoru i brak reakcji po pierwszych zgłoszeniach o awarii, to moim zdaniem, główna przyczyna dzisiejszych problemów i szukania sprawcy szkody na rzecz miasta i jego mieszkańców - komentował podczas pierwszych spotkań Prezydent Dariusz Wójtowicz.

Wcześniej trwały rozmowy pomiędzy Gminą, a wykonawcą. Nie przyniosły one wiążących rozstrzygnięć.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice