Chwilowo wstrzymane prace w budynku byłego Sanepidu!

26 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Prace budowlane w budynku po byłym Sanepidzie zostały wstrzymane. Fatalny stan techniczny konstrukcji w.w. nieruchomości zmusił firmę budowlaną do przeprowadzenia dodatkowych ekspertyz i zabezpieczenia konstrukcyjnego całego obiektu.

Termin realizacji inwestycji nie został zmieniony. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

18 września Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji wstrzymał remont budynku po byłej siedzibie powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej z uwagi na katastrofalny stan konstrukcji stropów, który zagrażał pracownikom podczas przeprowadzania remontu.

Przy rozbieraniu dachu pękały ściany, wylewała się z nich woda, więc nie było możliwe dalsze przeprowadzanie remontu głównego budynku, po byłym Sanepidzie. Pomieszczenie gospodarcze, obok głównego obiektu, jest nadal w trakcie realizacji robot. W związku z zaistniałą sytuacją zostały podjęte następujące decyzje - został zlecony projekt zabezpieczenia konstrukcyjnego całego obiektu. Wyżej wymienione zlecenie uruchomi dalszą procedurę wszczynaną przez projektanta, który będzie miał za zadanie zabezpieczenie konstrukcji - mówi Prezydent Dariusz Wójtowicz.

Pomimo wstrzymania prac, termin zakończenia remontu nie uległ zmianie. Odbiór budynku ma nastąpić 30 sierpnia 2020 roku.

Pozwolenie na remont zostało uzgodnione w 2015 roku z Konserwatorem Zabytków. Przez wiele lat budynek stał pusty, nie były przeprowadzane w nim żadne prace. Pomimo wniosków mieszkańców i lokalnych społeczników, składanych na ręce władz miasta, obiekt nie był w odpowiedni sposób zabezpieczony, stąd jego dramatyczny stan techniczny i ogromne koszty jakie muszą teraz ponieść Mysłowiczanie.

11 lipca 2019 roku został rozstrzygnięty przetarg na gruntowny remont obiektów, który wygrał Zakład remontowo-usługowy Andrzej Łukowicz. Koszt prac budowlanych to 1,2 mln złotych.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice