Służba na rowerach Strażników Miejskich

17 sierpnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Dojadą tam, gdzie nie dotrze radiowóz. Przemieszczają się szybciej niż patrol pieszy. Mysłowiccy funkcjonariusze taką formę służby patrolowej najczęściej pełnią w rejonie zbiorników wodnych.

Policjanci z mysłowickiej komendy służbę patrolową na rowerach pełnią wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Mysłowicach. Mundurowych najczęściej można spotkać w rejonie kąpielisk. Czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w okolicy terenów rekreacyjnych w Mysłowicach przy akwenach w Parku Słupna, Hubertus czy Wesoła Fala.

Rowery pozwalają mundurowym kontrolować większy teren, niedostępny dla radiowozów oraz szybciej pojawiać się w niebezpiecznych miejscach. Wspólne patrole swoją obecnością na rowerach niewątpliwie zwiększają bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Główna uwaga skoncentrowana jest na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, osobach zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych czy niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice