Piotr Wróbel z Mysłowic zakończył pieszą podróż nad morze! #515km

20 kwietnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

- „Nazywam się Piotr Wróbel. Mieszkam w Mysłowicach. 7 kwietnia o godzinie 9.30 wyruszę spod wieży w Muzeum Śląskim z Katowic i rozpocznę swoją pieszą wędrówkę, w kierunku morza do Gdańska Brzeźno (515 km). Wszystko po to aby rozpropagować idee przekazania 1% podatku na mojego syna Iana. Ian ma 5 lat jest wspaniałym chłopakiem i ma zdiagnozowany autyzm” - tak rozpoczęła się niesamowita podróż nad Polskie morze Piotra Wróbla.
Foto: Piotr Wróbel

Jak możemy dowiedzieć się ogólnopolskich i regionalnych mediów oraz strony Facebook bohatera, Piotr dotarł już do Gdańska, a piesza podróż zajęła mu 13 dni!

Strona Facebook Piotra Wróbla dostępna jest TUTAJ!

Aż 13 dni zajęła Piotrowi Wróblowi z Mysłowic piesza podróż z Katowic do Gdańska, a to około 515 kilometrów! Dystans pokonał dla swojego syna Iana, aby zachęcić Polaków do wpłaty 1% na jego rehabilitację.

Materiał Telewizji Katowice

W życiowej podróży po zdrowie syna, wspierali go ludzie z niemal wszystkich rejonów kraju, dziennikarze, sportowcy, aktorzy, muzycy, społecznicy, a nawet dzieciaki ze szkół i przedszkoli! Jak dowiedzieliśmy się z  Facebookowej kroniki podróży, kciuki za Piotra trzymały również ciężko chora Lenka Surma i jej mama Ewa, dając temu świadectwo na portalu społecznościowym Facebook!

Piękny gest Piotra!
Piotr widząc wsparcie Lenki postanowił, że żółta kamizelka odblaskowa z napisem „515 km dla Iana”, w której Mysłowiczanin przemierzał Polskę, ma być niebawem zlicytowana, a pieniądze przekazane na rehabilitację… Lenki Surmy! - Przyjaciele moi drodzy... kamizelka moja, w której przebyłem 515 km, jak tylko wrócę, zostanie wystawiona na aukcje! Uzbierany dochód chciałbym przekazać na leczenie Leny <3
Lena... dziękuje Ci z całego serca za wsparcie! A wiesz...DOBRO WRACA i wróci do Ciebie! Trzymaj się dziewczyno! ;* -
napisał na Facebook Piotr! Z tego co wiemy, chętnych do licytacji kamizelki nie brakuje...

Przypominamy, że Ian jest dzieckiem z autyzmem. Pieniądze potrzebne są na zajęcia dydaktyczne, specjalistyczne diety, turnusy rehabilitacyjne i specjalistów prowadzących indywidualne zajęcia.

Jeśli chcesz udzielić wsparcia Ianowi, wpisz w PIT KRS FUNDACJI JAŚ I MAŁGOSIA 0000127075
W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY:  #2029 Ian Wróbel

Wpłacić można również darowiznę na konto 88 1240 2539 1111 0010 2766 0745, z dopiskiem #2029 Ian Wróbel

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice