Wydarzenia (5798)
helena_lasek_-_kobieta_o_golebim_sercu.jpg

Helena Lasek - kobieta o gołębim sercu

W ostatnich latach odeszło od nas wielu wspaniałych mysłowiczan, którzy poświęcali niemal każdą swoją wolną chwilę aby pomagać innym. Ich praca społeczna stawała się z czasem lekarstwem na choroby życia codziennego zwykłych mieszkańców naszego miasta, nie radzących sobie z własnymi…

14 gru 2008 0 Więcej...
glosowania_scisle_jawne.jpg

GŁOSOWANIA ŚCIŚLE JAWNE

W Województwie Śląskim spośród 167 gmin, w zaledwie kilku, mieszkańcy mogą sobie sprawdzić jak w konkretnych sprawach głosują wybrani przez nich radni, wśród  nich są Mysłowice. 

14 gru 2008 0 Więcej...
mieszkania_nie_na_sprzedaz.jpg

MIESZKANIA (NIE) NA SPRZEDAŻ

Lokatorzy Spółki Mieszkaniowej „Mysłowice” od ośmiu lat starają się o wykup swoich mieszkań. Władze spółki zapewniają, że wykup lokali przebiega zgodnie z planem.

14 gru 2008 0 Więcej...
myslowickie_piekielko.jpg

MYSŁOWICKIE PIEKIEŁKO

Współcześni historycy prześcigają się w ukazywaniu relacji międzyludzkich w okresie PRLu. Podobno dygnitarze partyjni – ja na szczęście takich rzeczy nie pamiętam – donosili, podsłuchiwali się nawzajem, robili zdjęcia z ukrycia. Reżimowy terror upadlania ludzi myślących inaczej niż…

14 gru 2008 0 Więcej...

STYPENDIA PRZYZNANE

113 uczniów odebrało w listopadzie swoje stypendia za wybitne osiągnięcia na polu naukowym, sportowym i artystycznym.

14 gru 2008 0 Więcej...
kolejny_remont_w_brzeczkowicach.jpg

Kolejny remont w Brzęczkowicach!

Na początku grudnia rozpoczął się długo oczekiwany remont Placu przy ulicy Mielęckiego. Budowlańcy zrywają starą nawierzchnię asfaltową i demontują zniszczone ławki. Prace mają zakończyć się pod koniec mają przyszłego roku.

14 gru 2008 0 Więcej...
pamiec_o_kopalni.jpg

Pamięć o kopalni

Z inicjatywy związków zawodowych skupionych wokół kopalni „Mysłowice” powstało stowarzyszenie „Pamięć”. Celem stowarzyszenia jest ochrona dóbr historycznych KWK Mysłowice i opieka nad pomnikami I Powstania Śląskiego.

14 gru 2008 0 Więcej...
zima_kontra_drogowcy.jpg

ZIMA KONTRA DROGOWCY

Pierwszy atak zimy nastąpił w Mysłowicach w nocy z 20 na 21 listopada, gdy temperatura spadła poniżej zera. Całe miasto pokryła kilkucentymetrowa warstwa świeżego puchu. Na szczęście, drogi tylko przez chwilę zrobiły się białe i śliskie.

14 gru 2008 0 Więcej...
pozegnalismy_andrzeja.jpg

Pożegnaliśmy Andrzeja

W nocy z 14 na 15 listopada odszedł od nas Andrzej Sielicki. Rodzina i znajomi pożegnali Go kilka dni później, 20 listopada na kosztowskim cmentarzu.

14 gru 2008 0 Więcej...
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice