Czterdzieści lat minęło…. i stał się cud, w Mysłowicach ma powstać basen! (część 44)

15 maja 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Wystarczyła jedna doba zbierania podpisów pod wnioskiem o budowę krytej pływalni w Mysłowicach i skuteczne nagłośnienie tworzącej się Inicjatywy Obywatelskiej, aby prezydent Lasok oznajmił swoim poddanym dobrą nowinę!

Ustami urzędowym mediów powiedział, że basen będzie, że jego budowę planował już dużo wcześniej, a w ogóle to niebawem będzie przetarg i podpisów nie trzeba juz zbierać. Są tacy, którzy twierdzą, że to cud, inni że kolejna pusta obietnica.

Czy warto wierzyć w słowa pana Lasoka i jego zapewnienia, przekonałem się już nie raz na własnej skórze, przekonali się również wielokrotnie mieszkańcy, więc decyzja powinna być jedna - podpisy zbieramy dalej i nagłaśniamy naszą wspólną cheć budowy nowoczesnej krytej pływalni! I to niezwłocznie, a nie za rok, dwa, trzy lata, jak to miało miejsce z innymi inwestycjami, których realizacja ślimaczy się latami.

Więcej na www.dariuszwojtowicz.net


Niespełnione obietnice!
Przypomnę tylko kilka do dzisiaj prowadzonych latami, niedokończonych bądź niezrealizowanych wogóle, a wcześniej obiecywanych inwestycji: kompleksowy monitoring wizyjny miasta, budowa nowych mieszkań komunalnych, remont Parku Zamkowego, przebudowa Promenady wraz z kompleksem do uprawiania lekkiej atletyki, remont niecki basenu na kąpielisku otwartym na Słupnej, kompleksowy remont Wesołej Fali, remont i przebudowa Dworca PKP, że nie wspomnę o aferach związanych z fiaskiem budowy Drogowej Trasy Średnicowej, kupnem budynku BAUVEREIN wraz z lokatorami przez niemiecką spółkę czy (nie)przejęciem terenów po KWK Mysłowice!

Przedwyborcza panika!
Najbliżsi współpracownicy prezydenta Lasoka, jak i on sam, wpadli w niezły popłoch po ukazaniu się informacji o zbiórce podpisów pod budową miejskiej krytej pływani w Mysłowicach. Gdy zobaczyli, że po jednym dniu działań, w grupie osób wspierających Inicjatywę Obywatelską zebrało sie ponad tysiąc osób, a po dwóch dobach ponad dwa tysiące, z Urzędu poszło w świat oświadczenie: „ Urząd Miasta przymierza się do budowy krytej pływalni, z której mieszkańcy Mysłowic mogliby korzystać przez cały rok. Na lokalizację nowego basenu wyznaczono Park Słupna. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na przygotowanie projektu budowy basenu”.

Z jednej strony cieszę się się, że miłościwie panujący włodarz wysypał się emocjonalnie i zapowiedział niezwłoczną budowę basenu. Z drugiej martwi, że trzeba go niemal za każdym razem stawiać pod przysłowiową ścianą, aby zaczął realizować najwazniejsze obietnice, które składał nam wszystkim w kampaniach wyborczych w 2010 i 2014 roku.
Z materiału jaki ukazał się w piątek wynika, że pan Lasok już dawno planował budowę w dzielnicy Słupna, na inwestycję zabezpieczone są pieniądze w wysokości 300 tysięcy złotych i że w związku z tym, zbieranie podpisów nie ma większego sensu.

Pytania do prezydenta
Czytając materiał dziennikarski, stworzony przez podporządkowane Edwardowi urzędowe media, należy zadać kilka ważnych pytań:

- Dlaczego pan prezydent twierdzi, że zapis w budżecie miasta Mysłowice pod nazwą: „Przebudowa Zespołu Rekreacyjno Sportowego Słupna w Mysłowicach - 300 tysiecy złotych”, to rzekome pieniądze na rozpoczęcie budowy krytej pływalni?
- Jak to się stało, że pan prezydent zaplanował inwestycję w dzielnicy Słupna, a mieszkańcy dzielnicy Piasek twierdzą, że nadal trwają rozmowy o budowie basenu w sąsiedztwie Szkoły Sportowej?


- Dlaczego pan prezydent podczas kwietniowych obrad Rady Miasta czy ostatniej Komisji Gospodarki Miejskiej nie wspomniał o rozpoczęciu procedur budowy tak ważnej i kosztownej inwestycji, skoro teraz tak ochoczo nagłaśnia taki zamiar w mediach, tuż po rozpoczęciu zbiórki podpisów przez mieszkańcow Mysłowic?
- Gdzie pan prezydent ma zabezpieczone pieniądze na realizację inwestycji, skoro miejski budżet pęka w szwach, spłaty rat kredytowych to już grube miliony złotych rocznie i brakuje pieniędzy na tak trywialne sprawy jak doposażenie sal lekcyjnych w miejskich placówkach oświatowych?

- Co się stało z gotowym i bardzo kosztownym projektem miejskiej krytej pływalni w Mysłowicach?

Podpisy zbieramy dalej!

Jestem wnikliwym obserwatorem działań inwestycyjnych w moim rodzinnym mieście i z tego co pamiętam, a pamięć mam w miarę dobrą, z dyskusji na komisjach branżowych wynika, że owe 300 tysięcy to pieniądze na remont i przebudowę istniejacego otwartego kąpieliska, a nie budowę basenu.
Ciekawostką jest również lokalizacja planowanej pływalni, bo z tego co słyszałem z ust miejskich dygnitarzy, obiekt obiecywano mieszkańcom dzielnicy Piasek. Mnie osobiście cieszy, że pływalnia ma stanąć w dzielnicy, którą reprezentuję w Radzie Miasta, ale mieszkańcy Piasku mogą czuć się oszukani przez włodarza.
Ja z przymrużeniem oka przyglądam się propagandowej zabawie pana Lasoka, związanej z nagłą ochotą na budowę basenu miejskiego, dlatego namawiam Was do dalszego zbierania podpisów poparcia pod Inicjatywą Obywatelską! To będzie motywowało radnych i prezydenta do dalszych, namacalnych działań, a nie tylko do ogłoszeń prasowych.

Dzielnica Piasek też zbiera podpisy!
Na koniec swojego dzisiejszego wpisu chciałbym zaznaczyć, że Inicjatywa Obywatelska prowadzona pod hasłem „Basen dla Mysłowic”, a w mediach społecznościowych oznaczona jako #basendlamyslowic nie jest powiązana z inicjatywą środowiska działającego przy Zespole Szkół Sportowych, gdzie również zbierane są podpisy pod budową miejskiej krytej pływalni.
Chcemy w przyszłości zebrane podpisy przekazać na ręce Rady Rodziców Szkoły Sportowej i Rady Dzielnicy PIASEK - jeżeli oczywiście wyrażą taką chęć, bo dochodzą słuchy o próbach skłócenia i napuszczenia na siebie ludzi. Mam nadzieję, że mądrzy i zdrowo myślący mieszkańcy nie pozwolą na poddanie się intrygom.

My podpisy zbieramy do końca sierpnia, chcemy złożyć je w Urzedzie Miasta przed wrześniowymi pracami nad budżetem miasta Mysłowice.

Każdą podpisaną listę można złożyć w Kancelarii Rady Miasta Mysłowice /budynek UM Mysłowice/, przy ulicy Powstańców 1, I piętro, pokój nr 215, w skrytce pocztowej Dariusza Wójtowicza. W KRM znajduja się również wydrukowane listy.
Kontakt: wojtowicz@dariuszwojtowicz.net lub pod nr tel. 881-22-00-00.


Portalowy serwis informacyjny Myslowice.Net również włącza się do akcji zbierania podpisów. Powstała specjalna grupa na Facebooku, która podejmuje temat budowy krytej pływalni, która dostępna jest TUTAJ!
Gorąco zachęcam wszystkich Facebookowiczów do dołączenia do grupy wsparcia tej jakże ważnej dla miasta inwestycji!

Dariusz Wójtowicz, mający pewność, że "Wspólnie zbudujemy Mysłowicką Pływalnię"

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice