Znakomite wyniki tenisistów i tenisistek stołowych z Mysłowic

18 maja 2016

10 maja 2016 roku w Zawierciu drużyna dziewczyn Zespołu Szkól Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich wygrała finały wojewódzkie szkół gimnazjalnych. Nasze miasto na tych zawodach reprezentowały Zuzanna Grzesińska kl. IIa, Julia Tomecka kl. Ia, Klaudia Franaszczuk kl. Ib. Dziewczyny były o rok lub dwa młodsze od swoich rywalek. Daje to nadzieję na to, że w następnym roku będą wiodły prym w swojej kategorii wiekowej w województwie śląskim. Gratulujemy całej trójce zawodniczek oraz ich trenerom.

Od 12 maja do 15 maja 2016 roku w Ostródzie rozegrana została XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym, która jednocześnie jest Mistrzostwami Polski kadetów. Znakomicie spisał się na tych zawodach Jan Zandecki reprezentujący Klub Olimpijczyka Mysłowice. Zandecki zdobył dwa brązowe medale, jeden w grze mieszanej, drugi w grze podwójnej. Natomiast w turnieju indywidualnym wywalczył vice Mistrzostwo Polski. Utalentowany tenisista stołowy z Mysłowic bez problemów pokonywał swoich rywali. Świadczy o tym wynik w ½ finału, w którym Jan wygrał 4:0 z trzecią „rakietką” Polski M. Kubikiem z Warszawy. W finale po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Janek przegrał z Samuelem Kulczyckim z Grudziądza 1:4. Był to finał zawodników, którzy dwa lata temu spotkali się w finale Mistrzostw Polski młodzików. Wtedy Kulczycki wyraźnie pokonał Zandeckiego 3:0.

Przypominając sukcesy odniesione tydzień temu na Mistrzostwach Polski młodzików przez zawodników Klubu Olimpijczyka, można śmiało powiedzieć, że mamy najlepszy klub na Śląsku i jeden z najlepszych w Polsce, jeżeli chodzi o pracę z chłopakami do lat 15.

Trzeba wspomnieć o wspólnym sukcesie tenisistów i tenisistek stołowych z Mysłowic. Na 17 zawodników i zawodniczek ze śląska 9 reprezentowało nasze miasto. Reprezentanci Śląska zdobyli 4 medale, wszystkie znalazły się w rękach mysłowiczan: 3 medale zdobył Jan Zandecki i 1 medal Julia Tomecka (debel razem z K. Pawłowskim z Orzesza).
Jurij Fomin odebrał puchar dla województwa śląskiego za drugie miejsce w punktacji województw. Bardzo duży udział w tym sukcesie miała młodzież trenująca na co dzień w KTS Mysłowice oraz Klubie Olimpijczyka Mysłowice.
Liczymy, że tenisiści stołowi będą mogli nadal rozwijać swoje talenty sportowe  w naszym mieście.