Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Ostatni weekend marca stał pod znakiem zawodów tenisowych w Łaziskach Górnych.

25 marca 2017 roku w Łaziskach Górnych rozegrany został III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów i żaków.  Nie startowali w tych zawodach Adrian Bogacz Nr 7 oraz  Maks Gwizdon Nr 14 w Polsce, bo dzięki rankingowi biorą udział w turnieju głównym Grand Prix Polski. Pozostali reprezentanci Klubu Olimpijczyka wałczyli o jak najlepszy wynik. Grający ze starszymi zawodnikami w kategorii żacy, Wiktor Ptak zdobył 7 miejsce. Anastazja Malinowska w kategorii skrzatki także zajęła 7 miejsce. Pozostali z siedmiu osobowej ekipy Klubu Olimpijczyka zdobywali miejsca porównywalne ze swoim rankingiem. Dobry występ zaliczył Konrad Pisarzowski, który w kategorii skrzatów zdobył o 4 pozycje lepsze miejsce niż w poprzednim turnieju.
26 marca 2017 roku także w Łaziskach Górnych rozegrany został turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzików. W kategorii juniorek nie miała sobie równych Ewa Filiczak, która zdobyła pierwsze miejsce i tym samym udział w Mistrzostwach Polski Juniorek. Jej młodsza koleżanka klubowa Faustyna Cieślik nie wytrzymała presji psychicznej jako faworytki turnieju – była rozstawiona z numerem 1-szym na tych zawodach. Ostatecznie zdobyła 4 miejsce i nie awansowała na Mistrzostwa Polski.
Znakomicie zagrała w eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodziczek Weronika Gasz. Uczennica mysłowickiej Szkoły Sportowej pewnie pokonywała swoje rywalki i zdobyła pierwsze miejsce, a tym samym awans na Mistrzostwa Polski Młodziczek.

/materiały: J. Fomin/