Złoto i brąz Mistrzostw Polski w zapasach!

16 listopada 2016

Zapaśniczki i zapaśnicy Siły Mysłowice coraz lepiej prezentują się na matach całego kraju. Po licznych sukcesach na zawodach Międzywojewódzkich, przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności na Mistrzostwach Polski. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem młodych sportowców z Mysłowic, którzy przywieźli dwa medale. Złoto zdobył Marek Filipiak, a brąz Urszula Wójcik!

9 listopada podczas Mistrzostw Polski, Urszula Wójcik uczennica Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach, w kategorii młodziczek wywalczyła 3 miejsce. Tydzień poźniej, 13 listopada w pomorskim Żukowie, nasz Marek Filipiak, uczeń Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach, w kategorii wagowej 66 kg wywalczył złoty medal!

Podopieczni z Siły Mysłowice trenują pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Marcina Pałki, Andrzeja Filaka oraz Krystiana Gajdki.

Więcej informacji o Sile Mysłowice znajdziecie na naszym profilu

I tak oto 9 listopada na największej imprezie dla młodego sportowca jaką są Mistrzostwa Polski młodziczka Urszula Wójcik uczennica Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach  wywalczyła 3 miejsce. Tydzień poźniej 13 listopada w pomorskim Żukowie nasz zawodnik Filipiak Marek uczeń Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach wywalczył pierwszy historyczny złoty medal. Swoim zaangażowaniem na zawodach i ciężką pracą na treningach udowodnił, że jest najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii wagowej 66 kg.
Sukces jest ogromnej wagi gdyż były to pierwsze zawody tej rangi dla naszych sportowców.