Zawody judo i jujitsu

16 czerwca 2016

W sobotę 11 czerwca, trzech mysłowickich judoków: Jakub DZIEDZIC, Marcin WŁOKA oraz Patryk ZDRODOWSKI pod opieką trenera Ryszarda DZIEWULSKIEGO wystartowało w Bytomiu, w Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – zawodach punktowanych przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. Do stolicy IV regionu zjechali judocy województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Taka ranga zawodów spowodowała że  zawodnicy musieli zmierzyć się z najlepszymi judokami z tej części Polski.

W rezultacie, na najwyższym miejscu podium stanął Jakub Dziedzic, który potrzebował czterech zwycięstw by zdobyć złoty medal w kategorii do 46 kg. Dwie pierwsze walki wygrał w pięknym stylu wyraźnie dominując technicznie nad przeciwnikami. Trzeci, najtrudniejszy pojedynek o wejście do finału z najbardziej wymagającym zawodnikiem Czarnych Bytom  zakończył minimalną przewagą (przez shido dla bytomskiego zawodnika). Walka finałowa z zawodnikiem z Rzeszowa była już tylko „postawieniem kropki nad i”. Kuba wygrał przez ippon  (Osae-Komi Waza po rzucie na yuko) w trzeciej minucie starcia.

Pozostali dwaj zawodnicy Patryk Zdrodowski i Marcin Włoka wystartowali w najliczniej obsadzonej kategorii - do 50 kg (27 zawodników). Patryk zakończył turniej po trzech pięknych walkach na 9 miejscu. Marcin, mimo walecznej postawy musiał uznać w pierwszej walce wyższość przeciwnika i swojego pecha.