Zawody judo

18 października 2016

Kolejny weekend 15- 16 października minął pod znakiem dominacji judoków z Mysłowic. Zawodnicy UKS „JUDO” Mysłowice brali udział w zawodach (z pięknymi wynikami) w Oleśnicy i Zakopanem.

W Oleśnicy k. Wrocławia, pod okiem Trenera Mariusza  FIGLUSA walczyli o najlepsze pozycje nasi Juniorzy i Juniorka Młodsza. Z tego, bardzo trudnego turnieju przywieźliśmy dwa medale. W kategorii U20/52kg, Dominika NOWICKA wywalczyła brązowy medal pokonując m.in. Ukrainkę i Słowenkę. W kategorii U18/40kg Alicja GOWARZEWSKA zdobyła srebrny medal. Jedyny chłopak naszego klubu w tych zawodach – Filip KOCIMA bardzo dzielnie walczył w swojej kategorii, nie zdołał jednak przebrnąć przez walki eliminacyjne.

W tych samych dniach, kiedy nasi Juniorzy walczyli na dolnośląskich tatami, nasz Młodzik – Jakub DZIEDZIC próbował swoich sił na Otwartym Pucharze Polski Młodzików w Zakopanym. Turniej ten pokazał kolejny raz, jak wielkie postępy robi w judo ten zawodnik.  Swoją ambicją i dzielną postawą wywalczył pierwszy w życiu medal Pucharu Polski. Na razie jest to medal brązowy. W tym tempie rozwoju, z pewnością nie będziemy musieli długo czekać na medale: srebrne i złote.

W sobotę, 15.10.2016 na „brązowych tatami Kuby”, w Zakopanym walczyły nasze dzieciaki. Patrząc na ich walki oraz zdobyte trofea, możemy być spokojni o przyszłość sportową mysłowickiego klubu. Oto ich wyniki:
Złoty medal za I miejsce zdobyli: Filip CYGAN (kat. MU9/24kg), Olaf FIGLUS (kat. MU11/27kg) i Kamil HULIN (kat. MU11/36kg)
Srebrne medale za II miejsce przywieźli: Igor Guzy (kat. MU9/30kg), Iga FROSZTĘGA (kat. FU11/30kg), Roksana WITEK (kat. FU9/24kg) i Wiktor WITEK  (kat. MU11/30kg)
Brązowy medal za III miejsce wywalczyli: Halina RYDZIKOWSKA (kat. FU9/27kg) i Nikodem FIGLUS (kat. MU13/36kg)
Na V miejscu zawody w Zakopanym ukończył Igor KOZIK (kat. MU13/40kg).

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom wspaniałych wyników i przede wszystkich pięknych walk.