Wspaniały weekend zawodników Klubu Olimpijczyka w tenisie stołowym

28 kwietnia 2016

23 i 24 kwietnia 2016 r. w Sosnowcu rozegrane zostały drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek.

Drużyna kadetek Klubu Olimpijczyka w składzie Ewa Filiczak i Krystyna Świder wywalczyła medal brązowy. Udział w Mistrzostwach Polski dziewczyny mają zapewniony siłą rankingu.
W turnieju indywidualnym zagrało trzech zawodników Klubu Olimpijczyka. Krystyna Świder, Ewa Filiczak oraz nr 1 w Polsce i na Śląsku Jan Zandecki. Ta wspaniała trójka zdobyła trzy złote oraz dwa brązowe medale. Doliczając medal brązowy dziewczyn w drużynie zdobyli na trzech zawodników -  sześć medali  Mistrzostw Śląska kadetów. Swoją klasę potwierdził Jaś, który startował w trzech konkurencjach i we wszystkich trzech zdobył złoty medal i trzy tytuły   Mistrza Śląska. Ewa Filiczak była trzecia w grze indywidualnej oraz podwójnej. Krysia Świder zdobyła medal brązowy w grze podwójnej.

Przed turniejem Mistrzostw Śląska był rozgrywany turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski. Zandecki i Filiczak nie musieli grać w eliminacjach, ponieważ udział w Mistrzostwach Polski mają zapewnioną siłą rankingu. Natomiast Krystyna Świder walczyła o grę na Mistrzostwach Polski w turnieju eliminacyjnym. Musiała zdobyć min. drugie miejsce, żeby pojechać na Mistrzostwa. Po kilku dramatycznych meczach, Krystyna wywalczyła upragniony udział w finale turnieju eliminacyjnego, i tym samym awans do Mistrzostw Polski.

Gratulujemy dla całej trójce i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski za trzy tygodnie w Ostrudzie.