Weekendowe zmagania naszych tenisistów stołowych

13 kwietnia 2016

9 i 10 kwietnia 2016 roku w Jastrzębiu Zdroju rozegrane zostały drużynowe i  indywidualne Mistrzostwa Śląska młodzików i młodziczek. W sobotę drużyny chłopców i dziewczyn walczyło o prawo startu na Mistrzostwach Polski. Klub Olimpijczyka reprezentowały cztery drużyny chłopców oraz jedna drużyna dziewczyn.

Pomimo zaciętej walki nie udało się przejść sito turnieju klasyfikacyjnego żadnej naszej drużynie. Najbliżej sukcesu była drużyna dziewczyn, w składzie Karolina Bień i Faustyna Cieślik, która zajęła 3 miejsce przegrywając w ½ finału 3:1 z młodziczkami z Ciechowic – Dziedzic.

W niedziele w turnieju indywidualnym uczestniczyło ponad sto młodych tenisistów i tenisistek stołowych z całego województwa śląskiego. Tylko finaliści uzyskiwali prawo startu na Mistrzostwach Polski. Niestety, tak jak w turnieju drużynowym, tak i w indywidualnym, nie udało się wywalczyć kwalifikacji na Mistrzostwa Polski. Jednakże siłą rankingu drużyna chłopców (nr 1 w Polsce) oraz Maksymilian Miastowski (nr 1 w Polsce) oraz Oliwer Gwizdon (nr 22 w Polsce) mają zapewniony udział w Mistrzostwach Polski.

Najlepszy wynik na Mistrzostwach Śląska w Jastrzębiu Zdroju uzyskał Oliwer Gwizdon, który w turnieju indywidualnym przegrał w finale 2:3 w setach i 9:11  w decydującym secie, zdobywając srebrny medal. A w grze deblowej razem z Adrianem Bogaczem wywalczył brąz.