Weekendowe zdobycze UKS JUDO Mysłowice!

11 października 2017

W miniony weekend, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO Mysłowice brali udział w 3 turniejach. Nie było możliwości uczestniczenia we wszystkich zawodach, dlatego nasi sportowcy wybierali zawody kierując się przede wszystkim kryterium wieku.

07.10.2017, Bytom
Najmłodsi adepci judo (roczniki 2005 – 2008) udali się do stolicy śląskiego judo – Bytomia, aby walczyć w Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Judo. Na trzeciej, z czterech rund
tego turnieju, Mysłowice reprezentowała piątka zawodników. Dzięki ich waleczności
i uzyskanym pozycjom, można uznać, że bastion śląskiego judo został zdobyty.
Złote medale za I miejsce zdobyli:
Olaf FIGLUS (w kat. 30kg)
Iga FROSZTĘGA (w kat. 34 kg)
Kamil HULIN (w kat. 38 kg).
Brązowy medal za III miejsce przywiozła z Bytomia Sandra SZAŁKIEWICZ (w kat. 32 kg).
Wysoką, V pozycję wywalczył Filip CYGAN (w kat. 30 kg)

07.10.2017, Katowice
Tego samego dnia, gdy najmłodsi judocy walczyli na bytomskich tatami, nieco starsi zawodnicy UKS udali się wraz z trenerem Mariuszem FIGLUSEM do Katowic,
na Otwarty Turniej Kwalifikacyjny Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu. Na turniej organizowany w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży zapraszał Śląski Związek Ju-Jitsu.

Sześciu sportowców UKS Judo było klasą samą dla siebie. Tylko w jednej kategorii wagowej (41 kg), zawodnik z innego klubu wywalczył wyższą pozycję od chłopaków z UKS JUDO Mysłowice. Jeśli któryś z naszych sportowców nie zajął I miejsca, to tylko dlatego, że złoty medal wywalczył jego klubowy kolega. I tak:

07-08.10.2017, Oleśnica
Dopełnieniem sportowego weekendu z udziałem zawodników UKS był Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Oleśnicy. Na International Olesnica Championships Cadets&Junior zjechało ok. 450 zawodników m.in. z Niemiec, Litwy, Łotwy, Holandii, Gruzji, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Ukrainy, Czech i oczywiście Polski.

Trener Ryszard DZIEWULSKI przygotował na ten turniej dwójkę zawodników: Filipa KOCIMĘ i Alicję GOWARZEWSKĄ. Filip KOCIMA, w bardzo mocno obsadzonej kategorii (-66kg) nie zdołał niestety zakwalifikować się do strefy medalowej. Jego, klubowa koleżanka, po trzech walkach zagwarantowała sobie awans do półfinału, który wygrała. W walce o złoto musiała niestety uznać wyższość holenderki. Alicja GOWARZEWSKA wywalczyła zatem na tym pucharze srebrny medal.

Z relacji trenerów, rodziców, a nawet „obcych” kibiców usłyszeć można było wiele pozytywnych opinii o ambicji, umiejętnościach i woli walki Mysłowickich zawodników.

Przypominamy, że za tydzień kibicujemy naszym Młodzikom, którzy jadą do Poznania
na najważniejsze dla nich zawody w roku – Mistrzostwa Polski Młodzików.