Weekend pełen medali

17 kwietnia 2018

W dniach 14 i 15 kwietnia 2018 roku w Jastrzębiu Zdroju odbyły się  Mistrzostwa Śląska młodzików w tenisie stołowym. Znakomite wyniki na tych zawodach uzyskali reprezentanci KS Mysław z Mysłowic.

W sobotę, 14 kwietnia, w rozgrywanym przed Mistrzostwami, turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, znakomicie spisała się drużyna młodzików w składzie Wiktor Ptak, Maciek Filiczak, Maksymilian Gwizdon. Rozstawieni z nr 1 na zawodach młodzicy KS Mysław nie dali szans swoim przeciwnikom wygrywając turniej drużynowy we wszystkich swoich meczach po 3:0. Tym samym dołączyli do drużyny dziewczyn, która ma zapewniony udział w  Mistrzostwach Polski silą rankingu.
Utalentowana tenisistka stołowa Faustyna Cieślik, w trzech konkurencjach rozgrywanych na zawodach,  zdobyła dwa medale złote i jeden srebrny. Drużyna dziewczynek w składzie Faustyna Cieślik i Zuzanna Tomanek zdobyła drugie miejsce, przegrywając w finale po zaciętej walce 2:3 z drużyną KU AZS Częstochowa.
Faustyna Cieślik grając razem z koleżanką ze szkoły Weroniką Gasz zdobyła pierwsze miejsce w grze podwójnej. I tak samo jak w juniorkach Julia Tomecka, jej starsza koleżanka ze Szkoły Sportowej,  zdobyła Mistrzostwo Śląska w najbardziej prestiżowych zawodach – turnieju indywidualnym. Rozstawiona z nr 1 aktualnie zawodniczka nr 6 rankingu krajowego, Faustyna w całym turnieju  nie miała problemów z odniesieniem sukcesu. Pokonywała po kolei swoje rywalki 3:0 w setach. Tylko w finale Małgorzata Hebda z Czechowic - Dziedzic zdołała „urwać” seta faworytce. Ale Faustyna podrażniona niespodziewanym oporem, zagrała najlepiej jak potrafi i wygrał 3:1 w ostatnim secie deklasując rywalkę 11:3.
Maciek Filiczak grając z zawodnikiem z Częstochowy T. Wrześniakiem zdobył medal brązowy w grze podwójnej.

Wielkie gratulację dla wszystkich zawodników i zawodniczek z Mysłowic.

/materiały: J.Fomin/