Udana inauguracja sezonu przy Gwarków 13!

09 sierpnia 2014

Górnik 09 Mysłowice zasłużenie wygrał 3-2 emocjonujące spotkanie z AKS-em Mikołów!

Kocina zagrała niezwykle ambitnie i walecznie, gra była dobra, choć bywały chwile gorsze. Mysłowicka ,,zero-dziewiątka” a także drużyna gości i sędziowie zostali wyprowadzeni na boisko w asyście młodych adeptów piłki nożnej, trenujących w szkółce piłkarskiej Górnika 09 – prowadzonej przez Jerzego Wijasa, byłego piłkarskiego reprezentanta Polski.

Co do samego spotkania to gospodarze – czyli, Górnik 09 był górą i szkoda, że padło tak mało bramek bo okazji było więcej. Kocina prowadziła grę, miała kilka dobrych okazji do zdobycia gola, jednak piłkarze z Grodu Mysława do siatki przeciwnika trafili tylko trzy razy. Pierwszy był Mateusz Bryk, który w 28 minucie, strzałem z bliska zakończył dobrą akcje całego zespołu, drugą bramkę dla Kociny zdobył w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy – Arkadiusz Kępa – bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, w miedzy czasie do siatki Górnika 09 trafili goście – Adam Marciniak wykorzystał błąd obrońców Kociny i skierował futbolówkę do siatki.

Trzecią bramkę Kocina zdobyła w 79 minucie a to za sprawą Bojana Bruźa, który pierw zszedł po długim podaniu z piłką do lewej strony pola karnego, a następnie ośmieszył dwóch obrońców i bramkarza będących obok niego i skierował piłkę do pustej bramki. Przyjezdni odpowiedzieli jeszcze w 85 minucie, kiedy to Krzysztof Ciastko po zejściu, do środka boiska i strzale na bramkę zdobył dla Mikołowian drugiego gola.

Mecz był bardzo brutalny, a raczej goście grali mało ,,fair play”. Efekt? Dwie czerwone kartki (w przerwie meczu, także kapitan gości otrzymał czerwoną kartkę, ale sędzia ostatecznie karę anulował i pozwolił wrócić na boisko – pokazując ostatecznie żółtą kartę) oraz kilka żółtych kartek.

Podsumowywując Kocina zagrała dobre zawody, dużo walki i ambicji i jak twierdzą sami piłkarz ~pokażemy jeszcze, na co nas stać! Jak twierdzą eksperci Kocina w tym sezonie może w lidze namieszać, dlatego warto śledzić losy Kociny!
Atmosfera w szatni zwłaszcza po wygrany pierwszym meczu jest świetna, to dobrze, bowiem już w najbliższą sobotę Górnik 09 Mysłowice w sosnowcu podejmie AKS Niwkę.