Tour de Pologne ponownie w Mysłowicach

16 maja 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie ponownie zawita do Mysłowic. Tym razem na terenie miasta, na III etapie 74. Tour de Pologne, odbędzie się Lotna Premia. Kolarski peleton przejedzie przez Mysłowice 31 lipca. Na ten dzień miasto zaplanowało również całe mnóstwo atrakcji.

Tour de Pologne to największa impreza kolarska w Polsce, która cieszy się wielką popularnością i ponad 80-letnią historią. To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie. Na trasie ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców.

W 74. Tour de Pologne kolarze pokonają 1144 kilometry i przejadą przez ponad 500 miejscowości. Wyścig rozpocznie się 29.07 w Krakowie, aby przez Katowice, Szczyrk, Zabrze, Rzeszów i Zakopane dotrzeć do Bukowiny Tatrzańskiej (04.08).

III etap tych znakomitych zawodów kolarze rozpoczną 31.07 w Jaworznie i zakończą w Szczyrku. Pokonają 161 km, przejeżdżając między innymi przez Mysłowice, w których odbędzie się Lotna Premia. Kolarze wjadą do miasta ok. godz. 15.00 od strony dzielnicy Brzezinka (ul. Nowochrzanowska) i następnie udadzą się w kierunku dzielnic południowych. Ulicą Brzezińską dotrą do Kosztów, przejadą główną drogą (ul. Kosztowską) przez dzielnicę Kosztowy i następnie zjadą na ul. Imielińską prowadzącą do Imielina.

Tuż po przejechaniu peletonu na wszystkich kibiców czekać będzie wiele atrakcji, które przygotowuje miasto. Nie zabraknie rodzinnych miniwyścigów kolarskich, zabaw sportowych, tanecznych i konkursów dla dzieci.

źródło: myslowice.pl

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice