Faustyna i Maciej wygrali wojewódzki turniej tenisistów stołowych!

18 września 2017

Znakomicie rozpoczęli nowy sezon tenisistki i tenisiści stołowi Klubu Sportowego "Mysław" czyli wcześniejszego Klub Olimpijczyka przy Szkole sportowej.

Na rozegranym 17 września  w  Łaziskach Górnych, pierwszym w tym sezonie Wojewódzkim Turnieju  Klasyfikacyjnym młodzików i młodziczek (zawodnicy do lat 13 i młodsi), wśród chłopaków nie miał sobie równych Maciej Filiczak. W kategorii dziewczyn wygrała jego klubowa koleżanka Faustyna Cieślik.

Maciek jak burza przeszedł drogę do finału zawodów i tylko zawodnik z Tarnowskich Gór Pawel Jendrulek nawiązał z nim równorzędną walkę. Ostatecznie Maciek wygrał 3:2. Natomiast Faustyna pewnie pokonywała wszystkie swoje przeciwniczki i straciła w całym turnieju tylko dwa sety. W finale po zaciętej walce wygrała 3:1 ze swoją koleżanką ze szkoły sportowej Weroniką Gasz.

Świetne zawody zagrała Zuzanna Tomanek zdobywając 7 miejsce, a młodziutki Maks Gwizdon (rocznik 2007), również po dobrych grach zajął 6 miejsce wśród chłopaków.

Tym samym KS „Mysław” ma dwóch zawodników i dwie zawodniczki w ósemce najlepszych na Śląsku, z czego dwa 1 miejsca! Dobre wyniki są efektem ciężkiej pracy na obozie przygotowawczym do sezonu, oraz treningach w klubie.