Tenis stołowy Grand Prix Mysłowic

16 grudnia 2008

W środę III-ligowa drużyna męska MOSiR-u Mysłowice w meczu wyjazdowym pokonała ostatnią drużynę rozgrywek ligowych LKS Zgoda Byczyna z Jaworzna 7:3 i na dwie kolejki do końca pierwszej rundy zajmuje w gronie 16 drużyn ósme miejsce.Dwa dni później w takim samym stosunku – 7:3, starsi koledzy III-ligowców pokonali we własnej sali trzecią w II-ligowej tabeli drużynę - LKS Rój Żory.

Tenis – II i III liga męska, WTK skrzatów i żaków, Młodzieżowy PP, Grand Prix MysłowicW środę III-ligowa drużyna męska MOSiR-u Mysłowice w meczu wyjazdowym pokonała ostatnią drużynę rozgrywek ligowych LKS Zgoda Byczyna z Jaworzna 7:3 i na dwie kolejki do końca pierwszej rundy zajmuje w gronie 16 drużyn ósme miejsce.Dwa dni później w takim samym stosunku – 7:3, starsi koledzy III-ligowców pokonali we własnej sali trzecią w II-ligowej tabeli drużynę - LKS Rój Żory. W barwach MOSiR-u Mysłowice, wicelidera rozgrywek, zadebiutował Tomasz Redzimski, 33-letni były reprezentant Polski i wicemistrz Polski z 1997r, zaś w drużynie przeciwnej grali dwaj byli I-ligowcy. Na początku meczu doszło do dużej niespodzianki - teoretycznie najlepszy zawodnik naszej drużyny Tomasz Redzimski przegrał z byłym zawodnikiem pierwszej ligi Arturem Sołtysiakiem. Na stole obok toczył się bardzo zacięty, obfitujący w piękne wymiany i wspaniałe zagrywki po obu stronach mecz pomiędzy Adrianem Myszewskim i zawodnikiem z Żor Mariuszem Zwolińskim. Ostatni punkt jednak zdobył Adrian wygrywając 12:10 w piątym decydującym secie. Dawid Kurowski i Mikołaj Misak pewnie pokonali swoich teoretycznie słabszych rywali i przed deblami nasi prowadzili 3:1. Cały czas utrzymywali przewagę punktową, którą w ostatnim pojedynki Dawid Kurowski pokonując pogromcę Tomka powiększył do 4 punktów. W naszej drużynie punktowali: Kurowski- 2,5;.Myszewski -2, Redzimski -1,5 i Misak- 1.13 grudnia w Chybiu rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny skrzatów i żaków. Wśród skrzatek triumfowała Julia Braś, powtarzając sukces z I WTK, Sonia Kulasińska zajęła trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Julią. W kategorii żaczek drugie miejsce, podobnie jak podczas I WTK, zajęła Magdalena Sala. Wśród żaków nie miał sobie równych Sebastian Baran, który tak jak w I turnieju zdobył pierwsze miejsce.Tydzień wcześniej, 7 grudnia w Mysłowicach rozegrany został trzeci, ostatni turniej Młodzieżowego Pucharu Polski. W klasyfikacji końcowej nasze tenisistki zajęły drugie miejsce przegrywając jedynym punktem z drużyną z Jastrzębia Zdroju. Męska drużyna z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce.6 grudnia w hali KWK Mysłowice przy ulicy Świerczyny rozegrany został Mikołajkowy Turniej – Grand Prix Mysłowic. W zawodach zorganizowanych przez Klub Olimpijczyka działający przy ZSS oraz MOSiR Mysłowice udział wzięło 79 młodych tenisistów.Szkoły podstawowe: kl. 1-3 dziewczyny: I miejsce Julia Braś, II - Gąsior J., III - Kulasińska S., kl.1-3 chłopcy – I miejsce Patryk Krzemień, II - Urbańczyk D., III - Kucharski M.; kl.4-6 dziewczyny – I miejsce Patrycja Wiechuła, II Wojciechowska A., III - Zygadło M., kl. 4-6 chłopcy (z udziałem dziewczyn) – I miejsce Patrycja Wiechuła, II - Baran S., III - Baran R.; niestowarzyszeni – I miejsce Adrian Płaza, II - Dudek W., III - Urbańczyk D.Gimnazja: dziewczyny – I miejsce Julia Knap, II - Wiechuła P., III – Baran K; chłopcy (z udziałem dziewczyn) – I miejsce Mateusz Światowski, II - Baran K., III - Knap J., niestowarzyszeni – I miejsce Krystian Hoffman, II - Słupski M. III - Siwiec M.W najbliższą sobotę rozegrany zostanie kolejny turniej Grand Prix Mysłowic, początek zawodów dla uczniów szkół podstawowych o godz. 9, dla gimnazjalistów o godz. 12. (bm)foto 1 - Zwyciężczyni skrzatek - Julia Braś wraz z trzecią w kategorii Sonią Kulasińską i trenerką Patrycją Wszołek.foto 2 - Magdalena Sala podczas wręczania nagród i pucharów