Sukcesy Skrzatów z Klubu Olimpijczyka

19 stycznia 2015

W Bytomiu rozegrany został II wojewódzki turniej klasyfikacyjny skrzatów. Świetnie spisał się przedstawiciel Klubu Olimpijczyka z Mysłowic, siedmioletni Maks Gwizdoń.

Skrzaty to najmłodsza kategoria wiekowa w tenisie stołowym. Startują dzieci lat 8 i młodsi. Klub Olimpijczyka Mysłowice reprezentowali trzej chłopcy i dziewczynka.

Znakomicie zagrał siedmiolatek Maks Gwizdoń. Zawodnik naszego klubu pokonywał kolejnych rywali po 3:0 w setach. Tylko kolega klubowy (pech chciał żeby spotkali się w ½ finału ) Hubert Ziętara „urwał” seta młodziutkiemu tenisiście stołowemu z Mysłowic.

W finale Maks zagrał z murowanym faworytem zawodów, rok starszym od Maksa A. Bogaczem z Dąbrowy Górniczej. Po pięknym, zaciętym meczu 3:2 oraz 11:9 w piątym secie nasz zawodnik przegrał i w ostatecznym rozrachunku zajął drugie miejsce.

H. Ziętara był czwarty. Oliwer Szczyrba też zagrał bardzo dobrze poprawiając  wynik z poprzedniego turnieju o dwie pozycje.  II turniej skrzatów województwa Śląskiego był bardzo udany dla zawodników mysłowickiego Klubu Olimpijczyka.