TEN WEEKEND NALEŻAŁ DO TENISISTEK KTS MYSŁOWICE

15 września 2014

W dniach 13 i 14 września tenisistki stołowe KTS Mysłowice totalnie zdominowały dwa turnieje wojewódzkie. W sobotę w Jastrzębiu Zdroju rozgrywano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek,  gdzie barwy KTS-u reprezentowały Klaudia Franaszczuk i Alicja Gasz. Obie zawodniczki zdeklasowały wszystkie swoje przeciwniczki i spotkały się w końcu w finale, gdzie zwyciężyła Klaudia.

Ala zajmując 2 miejsce odniosła swój pierwszy, większy sukces, gdyż przed turniejem była rozstawiona z numerem 7. Mysłowiczanki zajmując 1 i 2 miejsce w zawodach, wywalczyły sobie awans na    I Grand Prix Polski Młodziczek, które odbędzie się 27-28 września w Nowej Rudzie. Wraz z nimi wystartuje klubowa koleżanka - Julia Tomecka, która dzięki wysokiej lokacie w rankingu ogólnopolskim po ubiegłym sezonie, nie musiała brać  udziału w eliminacjach wojewódzkich.

W niedzielę podopieczne Beaty Nowak również nie miały sobie równych. W rozgrywanym w Łaziskach Górnych I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek, wystąpiło 7 zawodniczek KTS Mysłowice. Kolejny finał także należał do tenisistek KTS-u. 1 miejsce zajęła Julia Tomecka, 2 miejsce  Zuzanna Grzesińska, która swoje pierwsze sety straciła dopiero w „bratobójczym” finale. Wiktoria Urbaniak, ulegając jedynie swej klubowej koleżance-Julii, zajęła w turnieju 5 miejsce, Klaudia Franaszczuk (triumfatorka WTK młodziczek z soboty) zajęła     7 miejsce, natomiast Ala Gasz, Ola Wawrzykowska i Zosia Stępień zajęły miejsca poza 16-tką.

W dniach 4-5 października w Krakowie odbędzie się I Grand Prix kadetek, w którym wystartują finalistki z niedzielnego WTK – Julia Tomecka i Zuzanna Grzesińska oraz Julia Braś, która zajmując 10 pozycję w rankingu ogólnopolskim po minionym sezonie, była zwolniona z eliminacji wojewódzkich.
Należy pogratulować wysokich wyników, i życzyć powodzenia w zmaganiach na arenie ogólnopolskiej, najlepszym mysłowickim tenisistkom z KTS-u, będącym jednocześnie uczennicami Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach.

(Foto: M.Urbaniak, M.Wszołek. Tekst: B.Nowak)