Sukcesy w tenisie stołowym!

18 czerwca 2015

Polska para tenisistów stołowych Maksymilian Miastowski Klub Olimpijczyka  Mysłowice oraz Łukasz Sokołowski Spójnia Warszawa gając razem w drużynie  zdobyli srebrny medal w rywalizacji drużynowej na międzynarodowym turnieju 5TH Lithuanian Cadet & Minin Cadet Open Vilno.

W mocno obsadzonym turnieju wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 12 krajów.  Zmagania rozpoczęły się od rywalizacji drużynowej w grupach. Młodzi zawodnicy występujący jako Polska -2 nie dali żadnych szans drużyną : Rosj-2, Litwy-1 i Izraela-1 pokonując ich po 3:0 .Po wyjściu z grupy  M.Miastowski i Ł.Sokołowski  wygrali w 1/4 finału  z zawodnikami z Anglii 3:0, w 1/2 finału z drużyną  Rosji-1 .W finale znów spotkali się z drugą drużyną Rosji ale tym razem, po zaciętej walce Polacy ulegli 1-3..

Najlepszy wynik indywidualny, wśród zawodników i zawodniczek z naszego kraju uzyskał M.Miastowski który zdobył srebrny medal dla  Polski  w grach indywidualnych w kategorii Mini Cadet. Zawodnik Klubu Olimpijczyka Mysłowice  grał  w kategorii Mini Cadet - w której w sumie zmagało się ze sobą 46 zawodników.  Maks Miastowski  zdobył pierwsze miejsce w grupie pokonując zawodników z ,Litwy 3:0 i Białorusi 3:1, W kolejnym etapie turnieju Maks wygrywał z S.Chesterman (ENG) 3:1, N.Segal (ISR) 3:0, V.Makarow (Rosja) 3:2,S.Zagoskin(RUS) 3:2 i tylko w finale uległ 2-3 kolejnemu zawodnikowi z Rosji (A.Smirnow) po bardzo pasjonującej walce.