22 października 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W miniony weekend, w miejscowości Nowe koło Grudziądza, podczas Mistrzostw Europy zorganizowanych przez Międzynarodową Federację Sztuk Walki IMAF Polska, strażnicy miejscy Sebastian Stachoń i Dawid Skutela zdobyli złote medale i wywalczyli tytuły Mistrzów Europy w swoich dyscyplinach.

W turnieju wzięły udział reprezentacje Niemiec, Szwecji, Belgii, Hiszpanii, Rumunii i Bośni. Polskę reprezentowali zawodnicy KSiSW „Shogun". Klub do zawodów wystawił zawodników ju-jitsu z sekcji prowadzonej przez Leszka Siekańskiego oraz zawodników sekcji K-1 prowadzonej przez Sebastiana Stachonia, którzy rywalizowali w kick-boxingu.

Sebastian Stachoń wywalczył indywidualnie „złoto" w kategorii wagowej do 80 kg, drugi tytuł Mistrza Europy zdobył drużynowo wraz ze swoimi wychowankami z sekcji K-1. Sebastian jako jedyny uczestnik turnieju wystąpił w podwójnej roli, zarówno zawodnika jak i trenera.

Dawid Skutela tytuł Mistrza Europy wywalczył wraz z partnerem Sebastianem Janosz w kategorii: ju-jitsu kata parami. Ogółem zawodnicy mysłowickiego „Shoguna" zdobyli 10 złotych medali, 3 srebrne i 3 brązowe. Gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom.

materiały: SM Mysłowice