11 kwietnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Po raz pierwszy w stolicy Węgier w Budapeszcie został rozegrany Międzynarodowy Turniej Węgier (HUNGARIAN CHAMPIONSHIP), który odbył się w dniu 07.04.18 r. Na starcie stanęło 566 zawodników z 72 klubów z 11 państw. W tym doborowym gronie bardzo dobrze wypadli zawodnicy ROAN FIGHT CLUB Mysłowice, którzy walczyli w Fightingu i Ne Waza zdobywając w sumie 31 medali.  Klub reprezentowało aż 25 zawodników i jest to największa reprezentacja z wszystkich mysłowickich klubów.

Dla zawodników U 12 i U 15 w większości był to pierwszy międzynarodowy start w zawodach. W tym debiucie bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy.

W Fightingu złote medale zdobyli:  Drozd Bartłomiej, Kostrzewa Damian, Zipper Mikołaj. Brązowe medale zdobyli: Guzy Igor, Kostrzewa Patryk, Filus Iwo, Janota Kamila, Pacwa Kuba, Zipper Emilia, Kukwa Igor. W Ne Waza złoty medal zdobył Drozd Bartłomiej, srebrne medale zdobyli: Kostrzewa Damian i Filus Iwo. Brązowe medale zdobyli: Pacwa Kuba, Zipper Emila i Kukwa Igor.

Bardzo dobrze wypadli nasi starsi zawodnicy, którzy również walczyli w Fightingu u Ne Waza. W Fightingu złote medale zdobyli Gawlik Denis, Helak Monika, Simińska Karolina, Sikora Oskar. Srebrne medale zdobyli: Gawlik Ryan i Zieliński Wojciech. Brązowe medale zdobyli: Nojman Sebastian i Kimel Wiktoria. Ne Waza srebrne medale zdobyli: Helak Monika, Zieliński Wojciech i Zieliński Michał. A brązowe medale zdobyli Chwalisz Nicola i Zieliński Michał (walka bez kimona No Gi).

Bardzo dobrze walczyli również: Paliwoda Wiktoria, Langner Olivier, Byczak Jakub, Kimel Bartek i Grysiak Marcel, którzy niestety musieli uznać wyższość przeciwników. Walki tych zawodników były bardzo dobre ale niestety zabrakło trochę szczęścia.
Start zawodników ROAN FIGHT CLUB Mysłowice był kolejnym startem, który ma przygotować naszych zawodników do najważniejszego turnieju w Polsce a mianowicie MISTRZOSTW POLSKI, które odbędą się 15.04.18 r. w Sochaczewie.