ROAN FIGHT CLUB MYSŁOWICE: wyniki w Ju – Jitsu i MMA!

25 kwietnia 2017

Miniony weekend /22 i 23.04 2017/ był bardzo pracowity dla zawodników klubu ROAN Mysłowice. W hali katowickiego MOSIR przy ul Alfreda, w pierwszym dniu rozegrano Otwarty Puchar Śląska oraz Ligę Dzieci i Młodzieży w ju jitsu.

Ogółem w sobotę w obu turniejach wystartowało 42 zawodników ROAN. Puchar Śląska jak zwykle zdominowała Helak Monika, która wygrała wszystkie walki przed czasem w fightingu i ne waza, zdobywając dwa złote medale.

Świetnie walczyli Sikora Oskar, Gawlik Ryan i Zipper Adrianna nie dali szans swoim rywalom, wygrywając wszystkie walki w fightingu. Bardzo dobrze spisali się również Pańczyk Magdalena, Chwalisz Nicola, Nojman Sebastian i Sprutta Olaf, zdobywając drugie miejsca.

Znakomicie spisali się zawodnicy U-15, walczący o punkty do kadry narodowej. Kukwa Igor w pokonanym polu zostawił dwóch aktualnych Mistrzów Polski i mistrzowskim stylu zdobył złoto. Medale i ważne punkty zdobyli również Kostrzewa Patryk, Zipper Emilia i Byczak Jakub.

W lidze dzieci  złote medale zdobyli w fightingu: Filus Judyta, Filus Iwo, Helak Dominika, Pacwa Kuba, Zipper Mikołaj.
Srebrne medale zdobyli: Jasiński Kamil, Drozd Bartłomiej, Langner Olivier, Jochimczyk Kuba.
Brązowe medale zdobyli: Cieśla Michał, Jasiński Henryk, Kostrzewa Damian, Janota Kamila i Gluc Martyna.                                                                                                       W W ne waza złoto wywalczyli: Filus Judyta, Pacwa Kuba, srebro: Helak Dominika, Drozd Bartłomiej, Kostrzewa Damian, a brąz: Paliwoda Wiktoria, Langner Olivier, Jasiński Kamil.
Ogółem w pierwszym dniu nasi zawodnicy wywalczyli 42 medale!

Drugi dzień to turniej ALMMA czyli Amatorska Liga MMA.
ROAN-owcy w tym turnieju wystartowali jako debiutanci. Mimo to, pierwszy start okazał się ogromnym sukcesem. Czech Filip w kat. junior do 66 kg wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal. Bardzo dobrze walczył Tomanek Mateusz, któremu brakło dosłownie jednego punktu do brązowego medalu. Ostatecznie w ogólnej punktacji zajął czwarte miejsce.

Ostatnim naszym zawodnikiem wychodzącym do klatki był Czarski Sebastian. Sebastian do pierwszej walki wylosował najmocniejszego zawodnika, tryumfatora ostatniego turnieju w kat 84 kg. Walka była bardzo wyrównana i w przepisowym czasie zakończyła się remisem. Dogrywka również remisowa. Dopiero zadecydowało wskazanie przez sędziów w stosunku 2 do 1 dla przeciwnika, pomimo, że zdania obserwujących zawody były podzielone. Pierwszy start w MMA należy uznać za sportowy sukces.

Trenerzy i zawodnicy ROAN Fight Club Mysłowice zapraszają wszystkich chętnych do sekcji MMA. Ćwiczenia odbywają się w II LO przy ul Mikołowskiej w poniedziałki, wtorki i piątki. Treningi sekcji ju jitsu odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki i piątki, w Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach, przy ul. W. Skotnica 84.