Pracowity weekend tenisistów stołowych

22 października 2017

Od piątku do niedzieli w Brzegu Dolnym rozegrany został pierwszy w tym sezonie Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Klub Sportowy Mysław reprezentowały Faustyna Cieśli, Ewa Filiczak i Oliwer Gwizdon.

Pomimo zaczętej walki nikomu z zawodników reprezentujących KS Mysław nie  udało się awansować do turnieju głównego. Młodziczka Faustyna Cieślik zajęła 4 miejsce w grupie i na tym zakończyła zawody, kadet Oliwer Gwizdon przeszedł fazę grupową ale odpadł z turnieju w kolejnym meczu. Jedyna juniorka Ewa Filiczak w meczu decydującym o przejściu do kolejnej fazy zawodów prowadziła 2:0 w setach i 8:6 w punktach i po dramatycznej końcówce przegrała 2:3.

21 października w Łaziskach Górnych rozegrany został I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny. Do zawodów zgłosiło się niespodziewanie dużo adeptów tenisa stołowego z najmłodszych kategorii wiekowych  żaków i skrzatów. Wśród 51 dziewczynek i 76 chłopaków, 8 reprezentowało K.S. Mysław Mysłowice. Wszyscy mysłowiczanie są uczniami mysłowickiej Szkoły Sportowej. Wyniki uzyskane przez naszych zawodników były bardzo dobre. Wiktor Ptak zdobył 2 miejsce w kat. żaków i tym samym prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski. Dobrze spisali się również klubowi koledzy Wiktora, bliźnięta Anastazja i Tobiasz Malinowscy, którzy zajęli 3 miejsce. Tobiasz w skrzatach a Anastazja w skrzatkach. Oliwia Gola na swoich pierwszych zawodach z życiu zdobyła wysokie 9 miejsce w skrzatkach, a jaj brat Tomek uplasował się w środku tabeli na miejscu 21 w kat. żaków.
Odrobinę gorzej poszło Konradowi i Witoldowi Pisarzowskim  oraz Amelii Osieckiej,  ale  głównym celem było zbieranie doświadczenia turniejowego. Dzięki temu na kolejnych turniejach będzie jeszcze lepiej.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości na codziennych treningach. Jak widać ciężka praca się opłaca i przynosi efekty w postaci wysokich miejsc na turniejach.