Pracowity weekend judoków! - dwa dni i trzy turnieje!

27 października 2015

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W miniony mysłowiccy judocy podzielili się na trzy grupy, aby wziąć udział w trzech silnie obsadzonych turniejach. Najmłodsi zawodnicy pojechali podbić Rydułtowy, nasza wspaniała młodziczka Alicja Gowarzewska próbowała sił w Pucharze Polski w Luboniu, a najstarsi judocy walczyli o tytuły Akademickich Mistrzów Polski.

24.10.2015, Rydułtowy
W sobotę, nasi najmłodsi sportowcy wywalczyli drużynowo puchar za VI miejsce w XV Turnieju Judo Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. Tak dobry wynik, to pokłosie fantastycznych walk każdego zawodnika z naszej Dzielnej Siódemki. Trener Mariusz FIGLUS wrócił z pucharem drużynowym, ale przede wszystkim – z zadowolonymi sportowcami.
Indywidualne wyniki judoków z Mysłowic to:
I miejsce - Jakub DZIEDZIC  i Iga FROSZTĘGA,
II miejsce - Kamil HULIN, Igor KOZIK, Wiktor WITEK, Piotr ZDRODOWSKI;
Uczestnictwo - Bartosz KIMEL

25.10.2015, Luboń koło Poznania
W Otwartym Pucharze Polski w Luboniu, czyli w VII Memoriale Jigoro Kano w Judo wzięła udział nasza jedyna młodziczka – Alicja GOWARZEWSKA, która w swojej kategorii U-15 / 36kg wygrała  wszystkie walki i zdobyła I miejsce oraz złoty medal. Po walkach w kategorii młodziczek, Alicja postanowiła spróbować również swoje siły dodatkowo w kategorii Juniorek Młodszych (U-17 / 40kg). Tutaj – szczęśliwie, po czterech ciężkich walkach udało jej się wywalczyć dugi, tym razem brązowy medal za III miejsce.

24.10.2015, Gliwice
Trener Ryszard DZIEWULSKI przygotowywał naszych najstarszych zawodników do Otwartych, Akademickich Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek, które odbyły się w minioną sobotę, w Gliwicach.
Z tych, jakże ważnych i jednocześnie trudnych zawodów judocy przywieźli 4 medale:

Alicja LEWANDOWSKA zdobyła tytuł Mistrza Polski oraz złoty medal za I miejsce,
Adrian LEWANDOWSKI wywalczył tytuł wicemistrza Polski oraz srebrny medal za II miejsce,
Karolina HULIN i Dominika NOWICKA przywiozły brązowe medale za III miejsce.

Ponadto Jakub MAJCHRZAK uplasował się na punktowanej, siódmej pozycji.
W kategorii wiekowej Juniorek trzy medale naszych judoczek dały nam drużynowo III miejsce.

Piękne walki i oczywiście – fantastyczne wyniki zawodów, to efekt ciężkiej pracy zawodników i trenerów oraz maksymalnego zaangazowania podczas treningów. Gratulujemy naszemu zespołowi weekendowych zdobyczy!