Podium było blisko

30 listopada 2016

W dniach 25-27 listopada w Drzonkowie odbył się 2 turniej z cyklu Grand Prix Polski w kategorii kadetów w tenisie stołowym.

W zawodach KTS Mysłowice reprezentowały 3 zawodniczki: Julia Tomecka, Alicja Gasz, Klaudia Franaszczuk.  Dwie nasze kadetki (Julia, Ala) dotarły do ćwierćfinału, gdzie niestety musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek w stosunku 3:4.

W obu meczach co chwilę zmieniało się prowadzenie ale decydujące punkty zdobyły przeciwniczki naszych dziewcząt odpowiednio Katarzyna Królikowska i Kamila Gryko. Szkoda niewykorzystanej szansy bo wyniki dotychczas rozegranych turniejów pokazują, że dziewczyny posiadają ogromny potencjał. W finale turnieju spotkały się Dominika Gilewska i Kamila Gryko czyli zawodniczki, które Julia pokonała na 1 GPP. Zuzanna Gaworska i Elżbieta Kwiatkowska to finalistki poprzedniego turnieju, a drogę do powtórzenia tego wyniku zamknęła im Ala.

Mało tego, Klaudia również pokonała zwyciężczynie 1 GPP. Należy tylko żałować, że podopieczne naszych trenerów nie potrafią utrzymać koncentracji na cały turniej. Jeśli to się uda to na pewno nasze zawodniczki pojawią się na podium.

GRATULUJEMY udanego występu i liczymy na więcej!!