17 maja 2016

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Otwarty Puchar Śląska Juniorów i Otwarty Puchar Śląska Juniorów Młodszych w ju-jitsu, w Rybniku i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Młodszych (Mistrzostw Polski w Judo).W ww zawodach brali udział zawodnicy mysłowickiego klubu.

ELBLĄG.
14-15.05.2016 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Elblągu (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w judo). Na te zawody zakwalifikowało się czterech zawodników naszego klubu. Pierwszego dnia walczyło trzech judoków Trenera Ryszarda DZIEWULSKIEGO: Karolina HULIN, Filip KOCIMA
i Bartłomiej WITKOWSKI. Punktowane, siódme miejsca zajęli nasi chłopcy. Bartłomiej, po wygranej walce z Adamem Kostrzębskim z ŁOWICZA uznać musiał niestety wyższość Jakuba Biedrzyckiego z Gdańska i Piotr Zaborowskiego z Warszawy. Filip natomiast stoczył 5 walk. Pokonał Arkadiusza Rakowskiego z Wrocławia, Piotra Kieresia z Elbląga i Bolesława Flejma z Krosna. Przegrał niestety z Mateuszem Osiakiem z Sosnowca oraz Krzysztofem Kozakiem z Bochni – zwycięzcą tej kategorii wagowej.

Następnego dnia trzymaliśmy kciuki za naszą debiutantkę na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – Alicję Gowarzewską.W swoich walkach eliminacyjnych pokonała ona 2 przeciwniczki: z Braniewa i Nowej Soli.
W półfinale zmierzyć się musiała z silną przeciwniczką z Wolbromia – Małgorzatą Tracz. Dzięki trzeciemu zwycięstwu (przed czasem) awansowała do finału, w którym czekała na nią Oliwia Gawryło – starsza o 3 lata zawodniczka z Braniewa. Po 50 sekundach walki finałowej, Alicja mogła cieszyć się z wywalczonego, złotego medalu mistrzostw i tytułu MISTRZA POLSKI Juniorów Młodszych. Mysłowice są zatem jednym z jedenastu miast Polski, w którym trenują Mistrzowie Polski Kadetów 2016 roku, w judo.

Ciekawostką mistrzostw są wyniki drużynowe:
W klasyfikacji klubowej kobiet I miejsce zajęli CZARNI Bytom, II – OLIMP Nowa Sól, III – MAKO JUDO Wrocław. U mężczyzn pierwsza Trójka to: CZARNI Bytom, II-POLONIA Rybnik, III–JUDO Wolbrom.