Mysłowickie dziewczyny walczyły w Hiszpanii i Czechach

22 lutego 2018

17 lutego Iga Frosztęga zdobyła złoto na Grand Prix judo w Ostravie, a Sandra Szałkiewicz i Ala Gowarzewska zdobyły V miejsca, Sandra w Czechach, zaś Alicja w Cadet European Judo Cup w Hiszpanii.

Do Hiszpanii trener Ryszard Dziewulski udał się z naszą Juniorką Młodszą – Alicją Gowarzewską, na puchar Europy Kadetów. Wśród 471 zawodników całego świata
(także – z Afryki i obu Ameryk) walczyły 3 Polki, w tym – jedna Mysłowiczanka.
Ala stoczyła 5 walk i zajęła wysoką, 5 pozycję przegrywając tylko ze srebrną i brązową medalistką zawodów. W ten sposób zdobyła pierwsze punkty w światowym rankingu
w swojej nowej kategorii wagowej i przywiozła oczywiście kolejne, cenne doświadczenia sportowe.

Kolejny, zagraniczny wyjazd zaliczyły 2 młodsze zawodniczki klubu. Iga Frosztęga i Sandra Szałkiewicz  wybrały się na jeden z najbardziej wymagających turniejów tej części Europy – Grand Prix Ostrava. W tym bardzo mocno obsadzonym turnieju nasze dziewczyny zajęły wysokie pozycje. Iga pokonała wszystkich swoich przeciwników zdobywając złoty medal za I miejsce. Sandra wywalczyła wysokie 5 miejsce turnieju.

Mat.: J. Gowarzewski