Mysłowice mają Mistrzynie Europy!

02 listopada 2017

W dniach 27-29.10.2017 w Bukareszcie odbywały się Mistrzostwa Europy Ju Jitsu. W tych prestiżowych zawodach zadebiutowały dwie zawodniczki klubu UKS JUDO Mysłowice - Alicja Gowarzewska, zdobywając złoto i tytuł Mistrzyni Europy oraz Dominika Nowicka, która wywalczyła brąz!

Trener Mariusz Figlus udał się do stolicy Rumunii z zawodniczkami startującymi w mistrzostwach naszego kontynentu w kategorii fighting.

Alicja w drodze po wymarzony medal stoczyła na tym turnieju 4 walki. Po pierwszym zwycięstwie, z gospodynią mistrzostw, trafiła na Mistrzynię i Wicemistrzynię Świata. Aby myśleć poważnie o medalu, musiała pokonać przynajmniej jedną z nich. Pokonała (przez full ippon) obie! Czwarta walka to zwycięski bój z Niemką. Cztery walki i cztery zwycięstwa mogą oznaczać tylko jedno – kolejny medal dla Polki z Mysłowic i to – złoty oraz tytuł MISTRZYNI EUROPY!

Dominika, podobnie jak jej młodsza koleżanka, stoczyła 4 walki. W pierwszej trafiła na Mistrzynię Świata z Aten i późniejszą Mistrzynię Europy. Mimo porażki z tą utytułowaną zawodniczką pokazała charakter, dobre przygotowanie i ambicję.
Już w następnej walce, pełnej emocji, stanęła naprzeciw… Wicemistrzyni Świata, którą pokonała. Kolejna przeciwniczka do stolicy Rumunii przyjechała z Grecji. Ona również
nie dała rady Dominice. Po tym zwycięstwie Mysłowiczanka awansowała do „Małego Finału”.
W walce o III miejsce nasza zawodniczka spotkała się z bardzo silną Niemką, którą pokonała
przed czasem i tym samym zdobyła brązowy medal.

Dumny i szczęśliwy trener Mariusz Figlus zrealizował swoje marzenie. Wywalczył
ze swoimi zawodniczkami dla siebie, dla klubu, dla Mysłowic i dla Polski medale Mistrzostw Europy i wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego.