09 czerwca 2014

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W Drzonkowie w dniach od 3 do 5 czerwca rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym. Prawo startu miały tylko szkoły, które zdobyły mistrzostwo swojego województwa. Wśród 16 najlepszych znalazła się drużyna chłopców Zespołu Szkół Sportowych z Mysłowic grająca w składzie S.Baran i P.Krzemień. Rozstawiona przed turniejem z numerem 3 ekipa z Mysłowic bez problemu pokonywała po kolei rywali w turnieju grupowym, a później w pierwszej i drugiej rundzie turnieju głównego.

W półfinałe nasi panowie zmierzyli się z drużyną gospodarzy Gimnazjum Publicznego w Drzonkowie. Po wyrównanej walce ulegli nieznacznie 2:3. Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu.

Następnie 7 i 8 czerwca w Sosnowcu rozegrane zostały drużynowe oraz indywidualne Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek. Wyniki uzyskane przez zawodników Klubu Olimpijczyka można uznać za bardzo dobre.

W sobotę, 7 czerwca drużyna chłopców P.Krzemień oraz G.Ptaszek zdobyła drugie miejsce i tytuł V-ce Mistrzów Śląska. W finale przegraliśmy 2:3 z zawodnikami z Pszowa. Natomiast drużyna dziewczyn (M.Kasperkioewicz i S.Kulsińska) zdobyła miejsce trzecie.

W niedzielę, 8 czerwca w turnieju indywidualnym mieliśmy 4 reprezentantów na zawodach. P.Krzemień, S.Kulasińska i M.Kasperkiewicz silą rankingu nie musieli grać w eliminacjach. Natomiast Grzegorz Ptaszek wywalczył prawo startu w Mistrzostwach Śląska grając w turnieju eliminacyjnym. W sumie mieliśmy aż 4 reprezentantów naszego klubu w turnieju głównym. Najlepiej spisał się Patryk Krzemień, który zdobył trzy medale na trzy z możliwych, Dwa srebrne w turnieju deblowym oraz w grze mieszanej oraz medal brązowy w turnieju indywidualnym.

(Materiał: J. F)