MUKS Siódemka Mysłowice - AWF Gloria Katowice 25:20!

28 listopada 2017

Dzisiaj prezentujemy naszym czytelnikom kolejne sprawozdanie ze spotkania II ligi w piłce ręcznej mężczyzn, które zostało przygotowane przez środowisko „Siódemki”.

Tabele II ligi piłki ręcznej mężczyzn znajduje się TUTAJ!

Na samym początku obie drużyny szły łeb w łeb, co skutkowało wynikiem 6:6 w 16 minucie meczu. Dobra gra bramkarza Dawida Wilka i szybkość skrzydłowego Dominika Sitkiewicza zaowocowało wyjściem na prowadzenie 10:8, wykorzystując element gry- kontratak. Mysłowiczanie już myśleli, że teraz gra pójdzie po ich myśli, ale przyjezdni szybko zatrzymali zapędy gospodarzy. Do przerwy 11:12 dla drużyny z Katowic.
Na drugą połowę MUKS Siódemka Mysłowice weszła bardzo zmotywowana, nie dopuszczali do siebie myśli, że mogą przegrać ten mecz, co było widać na boisku.

Świetnie spisywała się cała obrona i bramkarz, dlatego już w 40 minucie, po rzucie Jakuba Mauera na tablicy widniał wynik 16:13. Przewaga raz się zmniejszała, a raz zwiększała, ale nie została utracona. W 50 minucie po bramce Mateusza Mazura 19:16. Sama końcówka meczu była bardzo nerwowa, pełna emocji, dało się odczuć, ze kibice na hali widowiskowo sportowej w Mysłowicach, odczuwali to samo co zawodnicy „Siódemki”. W samej końcówce dwa ważne przechwyty zanotował środkowy rozgrywający Adam Maniara, a bramkę w 58 min na 23:20 zdobył Jacek Korczyk. Drużyna z Mysłowic była o krok od zwycięstwa. Minutę przed końcem, Paweł Andrzejczak zdobył bramkę, która ustaliła wynik, 25:20.

To była niesamowita walka, MUKS Siódemka Mysłowice po serii przegranych meczów, w końcu zanotowała zwycięstwo, zdobywając na własnym parkiecie 3 pkt. Aktualnie zespół z Mysłowice zajmuje przedostatniom pozycję.

Już w najbliższą niedziele o godz. 14:00, „Siódemka” pojedzie do Sosnowca, gdzie zmierzy się z tamtejszą drużyną. Ostatni mecz z drużyną z Zagłębia zakończył się wynikiem 33:23 dla Mysłowic i miejmy nadzieje, że powtórzą to osiągnięcie.

MUKS Siódemka Mysłowice: Wilk, Aronik - Wicik 6, Korczyk 2, Maniara 1, Pawełek, Mazur 3, Gnyp, Rzońca, Sitkiewicz 5, Witkowicz 2, Sikora, Mauer 5, Voitsekhovskyi, Andrzejczak 1