MUKS Siódemka Mysłowice 33:23 MUKS Zagłębie Sosnowiec

10 października 2017

W trzecim meczu sezonu 2017/2018 piłkarze ręczni z Mysłowic podejmowali na własnym parkiecie MUKS Zagłębie Sosnowiec. Obie drużyny do tego spotkania nie uzyskali żadnych punktów, notując po dwie porażki. Po bardzo emocjonującym spotkaniu, komplet punktów trafił na konto naszych piłkarzy ręcznych!

MUKS Siódemka Mysłowice na stronach Facebook

Po pierwszym gwizdku sędziego lepiej zaczeli gospodarze od 2-0. W wyniku dobrej gry w ataku w 15 minucie było już pięcio bramkowe prowadzenie. Niestety w ostatnich minutach pierwszej połowy Mysłowiczanie zgubili rytm, który ich napędzał, dlatego też popełniali błędy w obronie, oraz skuteczność rzutów była słabsza.

Do przerwy na tablicy widniał wynik 12:10 dla gospodarzy. Na początku drugiej odsłony meczu zawodnicy drużyny przyjezdnej doprowadzili do remisu. Na szczęscie gospodarze wrzucili drugi bieg i zawodnicy z Sosnowca nie mogli znaleźć sposobu na obrone „Siódemki”, co także zostało wykorzystane w ataku. Po 15 minutach drugiej połowy było już sześcio bramkowe prowadzenie.

Świetna rotacja składem trenera Przybylskiego, pozwoliła na zachowanie większej ilości sił na końcówke spotkania, gdzie Mysłowiczanie odeszli na dziesięć bramek i taką różnicą skończyło się te spotkanie. W bardzo dobrej dyspozycji w tym meczu był Tomasz Wicik, który debiutował rzucając 10 bramek, oraz Jacek Sikora – 7 bramek. Każdy z zawodników dołożył cegiełkę do wyniku meczu, w ataku jak i w obronie, co skutkowało 3 pkt dla MUKS-u i wygraną nad Sosnowcem 33:23. Na następnym mecz o punkty „ Siódemka” wyjżdża do Bochni skonfrontować się z pretendentem na awans do I ligi.

Bardzo cieszy gra MUKS Siódemki Mysłowice w ostatnim czasie. Cztery dni przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec nasi zawodnicy rozegrali sparing z wyżej notowanym zespołem z Rudy Śląskiej, którego ograli 33-26.

MUKS Siódemka Mysłowice: Wilk, Kubasa - Wicik 10, Kosman 1, Pajonk, Bułka 2, Korczyk 2, Maniara 3, Pawełek, Mazur 2, Gnyp, Rzońca 1, Witkowicz, Sikora 7, Mauer 4, Andrzejczak 1