MOSiR Bochnia 32:22 MUKS Siódemka Mysłowice

18 października 2017

W 4 kolejce II ligi mężczyzn, szczypiorniści z Mysłowic udali się do Bochni, gdzie podejmowali miejscową drużynę. MOSiR Bochnia w tym sezonie za cel postawił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej – I ligi. Na początku meczu, nic nie zwiastowało słabej pierwszej połowy „Siódemki”.

MUKS SIÓDEMKA MYSŁOWICE na stronach Facebook

Mysłowiczanie rozpoczęli mecz, idąc łeb w łeb z gospodarzem do uzyskania wyniku 3:3. Niestety, w pewnym momencie Bochnia zaczęła przeważać nad przyjezdnymi, rzucając bramkę za bramką, wykorzystując przede wszystkim gre z kontry.

Już w 15 minucie meczu, czerwoną kartkę otrzymał rozgrywający Mysłowic, Kamil Pajonk za faul na zawodniku z Bochni. Niestety, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:5 i można było odnieść wrażenie, że zawodnicy z Mysłowic „pozostali w szatni”. W przerwie meczu Trener Mysłowic, Krzysztof Przybylski, udzielił wielu wskazówek swoim zawodnikom, dzięki czemu druga połowa „siódemki” wyglądała znacznie lepiej.

Obrona gości była szczelniejsza, uruchomiona została również gra z kontry, dzięki której Mysłowiczanie zdobyli 6 bramek. Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentował się Jacek Sikora, który pomimo krycia indywidualnego, zdołał kilkakrotnie uciec obronie gospodarzy i rzucić bramki, których w tym spotkaniu zgromadził aż 7. Dużą ilość bramek dla Siódemki zdobyli także Mateusz Mazur (6) i Jakub Mauer (5). Dobre spotkanie zaliczył bramkarz MUKS’u – Dawid Wilk, który kilkakrotnie pomógł swojej obronie.

Pomimo tego, że mysłowicka ”siódemka” po fatalnej pierwszej połowie, pokazała, że potrafi wyciągać wnioski, przeważając na rywalem w drugiej połowie meczu, ostatecznie MOSiR Bochnia, wygrała różnicą dziesięciu bramek.
W nastepnej kolejce MUKS siódemka Mysłowice podejmie na własnym parkiecie SPR Orzeł Przeworsk, który po 4 kolejkach zgromadził na swoim koncie 8 pkt., wygrywając 3 spotkania (jeden mecz zakończył się karnymi na korzyść „Orła”), dlatego na pewno zapowiada się mecz na wysokim poziomie. Spotkanie odbędzie się w Mysłowickiej hali widowiskowo-sportowej 22.10.2017 o godz. 15:00.

Tabela II Ligi gr. 4 Pilka Ręczna Mężczyzn

MUKS Siódemka Mysłowice: Wilk, Kubasa- Kosman 1, Pajonk, Bułka, Maniara, Pawełek, Mazur 6, Gnyp 1, Rzońca, Sikora 7, Mauer 5, Andrzejczak
Kary: Wicik, Sikora-1x2 min, Gnyp - 3x2 min, Pajonk - czerwona kartka