52 medale młodych Mysłowiczan!

05 grudnia 2017

W Mysłowicach  od wielu lat sportem dominującym jest ju – jitsu mimo, że nie zawsze zauważalnym. Ostatni weekend 03.12.2017 r. w naszym mieście rozegrano największy turniej ju – jitsu i kix  boksingu na Śląsku i jeden z większych w Polsce.

Zawody zostały zorganizowane przez Śląski Związek  Ju – Jitsu. Wystartowało 570 zawodników z 66 klubów. Dla zawodników ju – jitsu były to bardzo ważne starty, ponieważ osiągnięte wyniki będą już podstawą do tworzenia szerokiej kadry narodowej w rocznikach U – 12, U – 15 i U – 18 na rok 2018.

W roczniku U – 18 zawodnicy ROAN Fight Club Mysłowice potwierdzili swoją klasę. Monika Helak w ostatnim starcie w roczniku juniora zdobyła złote medale w fightingu i ne waza w jej ślady poszła Nicola Chwalisz zdobywając również dwa złota, Oskar Sikora zdobył złoto w fightingu w kat. 55 i 60 kg, oprócz tego w fightingu medale zdobyli: Wiktoria Kimel, Ryan Gawlik I miejsca, Ryan Gawlik II miejsca, Sebastian Nojman, Olaf Sprutta III miejsce

W ne waza: Adrianna Zipper I miejsce, Wiktoria Kimel II miejsce, Olaf Sprutta III miejsce

W roczniku U-18 medale zdobyli - fighting:
Igor Kukwa, Daniel Wróbel II miejsce

Ne waza: Emilia Zipper, Igor Kukwa, Jakub Byczak III miejsca

W roczniku U-12 medale zdobyli - fighting:                                                                                                                                                                                                                                                                         Mikołaj Zipper, Kuba Jochimczyk, Kamila Janota, Wiktor Pasternak  I miejsca
Kamil Jasiński, Bartłomiej Drozd, Olivier Langner II miejsca
Iwo Filus III miejsce

Ne waza: Bartłomiej Drozd, Wiktor Pasternak I miejsca
Kamil Jasiński, Olivier Langner III miejsca

Młodsi zawodnicy rywalizowali w Lidze Dzieci i Młodzieży walcząc w ne waza i fightingu bez pierwszej fazy (bez uderzeń). Najmłodsi zawodnicy Roana również spisali się na medal.
W fightingu bez pierwszej fazy medale zdobyli: Lena Kozioł, Bruno Przewoźny, Judyta Filus, Igor Guzy, Patryk Kostrzewa, Martyna Gluc, Bartłomiej Drozd, Kamila Janota, Daniel Wróbel I miejsca
Dominika Helak, Zuzia Chwalisz, Olivier Langner, Michał Jantos II miejsca
Henryk Jasiński, Bartosz Adamik, Michał Cieśla, Michał Łuszczkiewicz, Mikołaj Zipper III miejsca
W ne waza złoto zdobyli: Martyna Gluc i Igor Guzy.

Bardzo dobrze wypadł Denis Gawlik, który jako jedyny walczył w no gi czyli w ju – jitsu bez judog (grapplingu) i wywalczył srebrny medal, wygrywając dwie walki przed czasem.
Dobrze zaprezentowali się nasi debiutanci Seweryn Nowicki i Kuba Barczyński, którzy mimo przegranych walk walczyli jak równy z równym, niestety brakło doświadczenia, ale w następnych zawodach będzie lepiej.

Ogółem wystartowało 38 zawodników klubu ROAN Fight Club Mysłowice zdobywając 52 medale jest to wspaniałe zakończenie roku 2017.