Mistrzostwa Świata w Ju Jitsu Ateny 2017

25 marca 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W Atenach, w dniach od 17 - 19 marca, rozgrywano turniej Mistrzostw Świata w Ju – Jitsu. Podobnie jak dwa lata temu, zawodnicy mysłowickiego klubu ROAN Fight Club otrzymali powołania do Kadry Polski i walczyli z najlepszymi juniorami oraz młodzieżowcami  z całego świata, zdobywając trzy brązowe medale!

Niezapomnianą medalową przygodę rozpoczęła Monika Helak w fightingu, która w znakomitym stylu wygrała dwie pierwsze walki przed czasem. W rywalizacji o wejście do finału uległa zawodniczce z Niemiec, po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Ostatecznie wywalczyła brązowy medal, wygrywając ostatnią walkę również przed czasem.

Drugi dzień zawodów przyniósł również wiele emocji. W tym dniu walczyli w fightingu Oskar Sikora i Ryan Gawlik oraz Monika Helak w Ne waza. Ryan po dyskwalifikacji za niedozwoloną technikę w pierwszej walce wziął się ostro do roboty i wygrał dwie następne. Niestety w walce o brąz musiał uznać wyższość przeciwnika i zajął ostatecznie 7 miejsce. Lepiej poszło Oskarowi, który wygrał dwie pierwsze walki. Trzecia walka to niestety porażka i trzeba było walczyć w repasażach. Ostatecznie drugi z zawodników ROAN wywalczył brązowy medal.

Ponownie nie zawiodła Monika Helak, która w drugim dniu również wywalczyła brązowy medal w Ne waza i jako jedyna Polka zdobyła dwa medale Mistrzostw Świata w dwóch konkurencjach! To wielki sukces Mysłowiczanki, która potwierdziła świetną formę, jaką utrzymuje od niedawnych Mistrzostw Polski, gdzie zdobyła złoty medal.

W trzecim dniu walczyli w fightingu Denis Gawlik i w Ne waza Oskar Sikora. Pierwsza walka Denisa to wygrana przed czasem. Niestety w dwóch następnych zabrakło sportowego szczęścia. Denis przegrał te walki jedynie różnicą jednego punktu, po bardzo zaciętych walkach. W Ne waza pierwsza walka Oskara to wolny los. Dwie następne to niestety porażki i w efekcie nie wyjście z grupy eliminacji.

Ostatecznie czwórka zawodników ROAN wywalczyła trzy medale Mistrzostw Świata! Trenerem znakomitej drużyny jest Andrzej Filus.

W tym miejscu należy wspomnieć, że w Kadrze Polski na MŚ w Atenach znalazł się również zawodnik innego klubu z Mysłowic - Shoguna Mysłowice - Bartosz Bucki. Niestety nasz niedawny Mistrz Polski turniej mistrzowski odbywający się w Grecji, nie może zaliczyć do udanych. Jednak samo powołanie do Kadry Narodowej to wielkie wyróżnienie.

W związku z wielkim sukcesem sportowym, jakim jest zdobycie 3 medali Mistrzostw Świata, pragniemy zawodniczkom, zawodnikom, trenerom oraz opiekunom Roan i Shogun złożyć najserdeczniejsze gratulacje!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice