Mistrzostwa Śląska w judo

12 stycznia 2015

W Bytomiu, stolicy śląskiego Judo odbyły się 10-11.01.2015 pierwsze zawody judo w tym roku – Mistrzostwa Śląska Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów.

Pierwszego dnia zawodów wysoką poprzeczkę postawili chłopcy. Pięciu zawodników naszego klubu zdobyło następujące pozycje:

I miejsce i tytuł Mistrza Śląska na 2015 rok – Bartłomiej WITKOWSKI
III miejsce i brązowy medal – Filip KOCIMA
V miejsce – Patryk GRUSZKA
IX miejsce – Wojciech JĘDYK
IX miejsce – Jakub MAJCHRZAK

Niedziela była dniem walki dziewcząt.  O medalowe pozycje wałczyły 3 zawodniczki naszego klubu.
Postanowiły nie być gorsze od chłopaków i dlatego …. wygrały wszystkie swoje walki.

I miejsce i tytuł Mistrzyni Śląska na 2015 rok uzyskały:
- Alicja GOWARZEWSKA
- Dominika NOWICKA
- Alicja LEWANDOWSKA

Na Mistrzostwach Śląska przydzielane są dodatkowo puchary dla najlepszych zawodników każdej z trzech kategorii wiekowych. Na sześć pucharów – trzy zdobyli zawodnicy trenujący w Mysłowicach:

Najlepszy Zawodnik Młodzików - B. WITKOWSKI
Najlepsza Zawodniczka Młodziczek – A. GOWARZEWSKA
Najlepsza Zawodniczka Juniorek – A. LEWANDOWSKA

Trener Ryszard DZIEWULSKI wraca więc z Mistrzostw Śląska z 5 medalami i 3 Tytułami Najlepszego Zawodnika Mistrzostw w kategorii wiekowej: Młodzik, Młodziczka i Juniorka.

Gratulujemy pięknego otwarcia sezonu i życzymy naszym sportowcom i trenerom kolejnych medalowych zawodów.