Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek w tenisie stołowym

04 maja 2015

W dniach 2 i 3 maja br. w Sosnowcu rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska kadetów i kadetek.
W sobotę 2 maja drużyna kadetek Klubu Olimpijczyka Mysłowice w składzie  Krystyna Świder i Ewa Filiczak wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal.  Ale uzyskać awansu do Drużynowych Mistrzostw Polski niestety nie udało się. W meczu decydującym o awansie nasze zawodniczki przegrały z kadetkami z Czechowic - Dziedzic 1:3.

Natomiast w niedzielę 3 maja w indywidualnych mistrzostwach Śląska troje reprezentantów naszego klubu Jan Zandecki, Krystyna Świder, Ewa Filiczak zdobyli aż 7 medali. Jeżeli dodać medal brązowy wywalczony przez drużynę kadetek dzień wcześniej to razem jest 8! Jest to znakomity wynik. Jan Zandecki zdobył dwa medale srebrne, jeden w grze mieszanej , a drugi (najcenniejszy) w turnieju indywidualnym oraz medal brązowy w grze podwójnej. Krystyna Świder zdobyła medal brązowy indywidualnie oraz w grze deblowej. Ewa Filiczak stawała na podium w grze podwójnej 2 miejsce oraz mieszanej 3 miejsce.
   Chciałbym zaznaczyć bardzo dobry występ Krystyny Świder. Przed turniejem Krysia była sklasyfikowana poza pierwszą czwórka i zdobycie 3 miejsca w trzech kategoriach jest naprawdę super wynikiem.  Również na pochwałę zasługuje Jaś Zandecki który stoczył wyrównaną walkę  w finale zawodów z A.Grelą z Borucina aktualnie zajmującym pierwsze miejsce w  Polsce na liście rankingowej. Była nawet szansa pokonać faworyta turnieju. Przy stanie 1:2 w setach mysłowiczanin prowadził 9: 6 ale przegrał ten set i tym samym cały mecz 1:3.
  Na koniec chce pogratulować wspaniałych wyników na Mistrzostwach Śląska kadetów/ek wszystkim zawodnikom i zawodniczkom  reprezentującym nasze miasto.  Zawodniczki KTSu Mysłowice zdobyli 6 medali ( z tego 2 złote) + 8 medali Klubu Olimpijczyka  razem 14, a wszystkich do zdobycia było 24. Jak widać w kategorii kadetów nie mamy  równych  sobie na Ślasku. Inną istotną kwestią jest fakt, że wszyscy nasi zawodnicy i zawodniczki będą i w następnym sezonie kadetami. Życzę powodzenia wszystkim młodym tenisistom stołowym z Mysłowic, na Mistrzostwach Polski za trzy tygodnie w Krośnie-– mówi Jurij Fomin.