Mistrzostwa Polski U15 Luboń 2014

09 kwietnia 2014

Mistrzostwa Polski  najważniejsze wydarzenie dla najmłodszych judoków. Do zawodów
zgłoszono 181 dziewcząt i 330 chłopców . MOSiR Mysłowice wystawił w Mistrzostwach  1
zawodniczkę i 5 zawodników. „Mały klub - wielkie serce” – zdobyliśmy 3 medale –złoty, srebrny i
brązowy oraz 5 miejsce. Złoty medal wywalczyła Karolina Hulin – 57 kg – swoje walki wygrywała
zdecydowanie i przed czasem.

Finał z zawodniczką Kaletą  Anna z UKS Judo Wolbrom trwał zaledwie 10 sekund i prawdopodobnie był to ja szybszy finał tych zawodów. Karolina wykonała rzut soei nage który został oceniony na ippon i tak zakończył się finał.  Drugi i srebrny medal wywalczył w najniższej kategorii 38 kg Bartłomiej Witkowski. Swoje walki wygrywał pewnie i zdecydowanie.

W finale  nieznacznie ( Yuko) przegrał z zawodnikiem z UKJ AON Warszawa Maciejem Rombel.
Trzeci medal brązowy wywalczył Patryk Gruszka – 55 kg i ten medal był największą Niespodzianką dla trenera Ryszarda Dziewulskiego. Patryk przegrał swoją pierwszą walkę z zawodnikiem Makowskim Sebastianem,  który reprezentował barwy UKS ‘Olimpia-Judo” Elbląg z
późniejszym złotym medalistą tej wagi. Tym samym Patryk otrzymał szansę wywalczenia brązowego medalu czego dokonał. O brązowy medal przystało mu walczyć z zawodnikiem z UKS Ippon MDK Kutno Wiktorem Zamorowskim, którego pokonał przez yuko. Punktowane piąte miejsce tuż za podium wywalczył Filip Kocima – 50 kg . Filipowi bardzo mało brakło do zdobycia medalu jak i złotego srebrnego czy brązowego. Swoje walki eliminacyjne wygrywał zdecydowanie i dopiero w półfinale przegrał z zawodnikiem Bartoszem Andrzejewskim z KS Polonia Rybnik 9( zdobył złoty medal)  W walce o brązowy medal stanął z zawodnikiem  MKS Juwenia Wrocław Kamilem Dąbrowskim. Niestety po zaciętym pojedynku Filip musiał uznać zwycięstwo Kamila który z nim wygrał przez yuko.  MOSiR Mysłowice z trzema medalami ( 1-1-1) na swoim koncie uplasował się na 2 miejscu w punktacji medalowej  co można uznać za wielki sukces. GRATULACJE!!!

Pozostali zawodnicy startujący – Wojciech Jędyk, Jakub Majchrzak odpadli w eliminacjach.

materiały: R. Dziewulski, MOSiR