Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Pracowity był miniony tydzień dla młodych tenisistów stołowych z Mysłowic.
19.11.2014r. Drużyna występująca w rozgrywkach III ligi męskiej odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem ze „Sprtakusum” z Gliwice wynik był 7: 3 dla Klubu Olimpijczyka.

Wynik jest bardzo dobry. Mogło być jeszcze lepiej, ale w ostatnim spotkaniu meczu, kiedy nasza drużyna prowadziła 7:2, Patryk Krzemień, przy stanie 2:2 w setach, pechowo połamał rakietkę i musiał kończyć mecz grając nie swoją. Co w dużej mierze wpłynęło na wynik jego spotkania i ostatni set tego pojedynku wygrał zawodnik z Gliwic.
   22.11.2014 W Łaziskach Górnych rozegrany został II wojewódzki turniej klasyfikacyjny kadetów i kadetek. Siedmioro zawodników i zawodniczek reprezentowało Klub Olimpijczyka na tych zawodach. Celem było zdobycie miejsca pierwszego lub drugiego, które dawali prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski kadetów. Jan Zandecki zdobył drugie miejsce przegrywając tylko w finale 2:3 z zawodnikiem z Pszowa.  Udział w turnieju głównym G.P. ma zapewniony. Minimalnie zabrakło do takiego samego wyniku Ewie Filiczak, która w meczu półfinałowym prowadziła 10:8 przy stanie 1;1 w setach z Z.Grzesińską, ale przegrała tego seta na przewagi i cały mecz zakończył się 3:1 dla zawodniczki z KTSu. Ewa Będzie musiała przebijać się do turnieju głównego przez eliminacje. Chciałbym zaznaczyć bardzo dobry występ Krystyny Świeder, która zdobyła 7 miejsce w turnieju, na którym poprzednio była 9. Przy tak wysokiej konkurencji awans o kilka miejsc jest bardzo dobrym wynikiem. Krystyna też będzie musiała zagrać w turnieju eliminacyjnym do G.P. Polski kadetek.
  23.11.2014r. w tych, że Łaziskach Górnych rozegrany został II wojewódzki turniej klasyfikacyjny juniorów. Tym razem nasz klub reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek. Ale w kategorii juniorów jest już inaczej. Czołowi juniorzy w tenisie stołowym to są zawodnicy, co najmniej II ligi. Samo nawiązanie walki z nimi jest dla naszych młodziutkich zawodników sukcesem. Najlepiej z zawodników Klubu Olimpijczyka zagrali kadet Jan Zandecki  5 miejsce i kadetka Ewa Filiczak miejsce 7. Niestety los chciał żeby Jan w meczu o czołową 8 zagrał z klubowym kolegą Patrykiem Krzemień. Młodszy  okazał się lepszym, a Patryk tracąc szansę na miejsce premiowane awansem, praktycznie dogrywał turniej i zdobył miejsce 9-12. Jeszcze Krystyna Świder była w pierwszej szestnasce turnieju, a pozostali nasi zawodnicy zdobywali dalsze miejsca. Bardzo szkoda, że w ostatnim czasie bardzo dobrze grająca w lidze juniorek, lidze klas, Monika Kasperkiewicz nie pokazała swoich możliwości z powodu kontuzji. A myślę, że gdyby Monika była by zdrowa to mogła mieć miejsce w pierwszej 8, bo byli tam zawodniczki, z którymi ona wygrywała.