Kolejne znakomite wyniki tenisistów stołowych KS Mysław

10 kwietnia 2018

W rozegranym w dniach 6 – 8 kwiatnia 2018 roku w Mlawie III Grand Prix Polski żaków, Mysłowice reprezentowali Maks Gwizdon i Wiktor Ptak.

Bardzo dobry turniej rozegrał Maksymilian Gwizdon, który jak burza przeszedł etap grupowy, w którym stracił tylko jednego seta. W niedziele 8 kwietnia Maks awansował do 4 najlepszych w Polsce. W grze o finał został pokonany przez późniejszego zwycięzcę turnieju – nr 1 w Polsce M. Blaszczyka z Rawy Mozaweckiej. Odrobinę słabiej zagrał Wiktor Ptak, który zajął miejsce 25-32. Wiktor jest młodszy i dopiero w następnym sezonie będzie to jego kategoria wiekowa. Obecnie w swoim roczniku zajmuje miejsce 5 w Polsce.

8 kwietnia 2018 roku w Sosnowcu rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska juniorów i juniorek. Jedyna reprezentantka KS Mysław na tych zawodach - Ewa Filiczak zdobyła dwa brązowe medale. Najbardziej cieszy brąz w grze indywidualnej.