Kocina na 5-tkę!

28 kwietnia 2015

Górnik 09 Mysłowice urządził sobie "małe" strzelanie i na własnym stadionie bez problemów rozbił KS Żory, aż 5-1! Od początku spotkanie należało do zawodników mysłowickiej "zero-dziewiątki", którzy przeważali, atakowali, jednak brakowało odpowiedniego wykończenia, ale także szczęścia.

W 23 minucie spotkania, przyjezdni wykonywali rzut wolny z około 20-go metra. Piłka została uderzona mocno po ziemi, odbijając się od nóg podskakującego w murze zawodnika Kociny, zmieniła tor lotu i po koźle wpadł na słupek przy ziemi a następnie do siatki...

Ta niespodziewana bramka podziałała na zawodników Górnika 09 jak zimny prysznic, bowiem gospodarze ostro ruszyli do przodu, zdecydowanie poprawiając pressing i swoją grę, efektem czego jest bramka autorstwa Wojtka Kowalskiego z 27 minuty, który zakończył dobrą akcję zespołu.

Dwie minuty później na czystą pozycję wychodził Bojan Bruź, ale został brutalnie sfaulowany, za co zawodnik gości słusznie została ukarany czerwoną kartką i Kocina grała w przewadze.

Druga bramka dla Kociny w pierwszej połowie padła dopiero w 43 minucie spotkania. Bojan Bruź otrzymał piłkę i zdecydowanie ruszył do przodu a widząc zbliżających się obrońców KS-u Żory oraz bramkarza, podciął piłkę i długim lobem wyprowadził Kocinę na prowadzenie.

W przerwie w szatni Górnika 09 musiało być głośno, bowiem po raz kolejny druga część spotkania była zdecydowanie lepsza od pierwszej w wykonaniu podopiecznych Stanisława Gawendy. Mysłowicka "zero-dziewiątka" zagrała lepiej, dokładniej, nie było tyle błędów. A przewaga Kociny została udokumentowana kolejnymi bramkami.

W 57 minucie, Bojan Bruź po otrzymaniu podania, wpadł w pole karne i zdecydowanym strzałem na bramkę gości podwyższył prowadzenie na 3-1.

W 64 minucie było już 4-1 dla Górnika 09 Mysłowice. Bartek Siłkin został w polu karnym obsłużony dobrym podaniem, spokojnie przyjął piłkę a następnie mocnym strzałem w długi róg zdobył kolejną bramkę.

W 78 minucie spotkania Kocina miała rzut rożny, do piłki wysoko wyskoczył Bojan Bruź i pewnym strzałem zdobył piątą dla zespołu, a swoją trzecią bramkę w spotkaniu - ku wielkiej uciesze kibiców.

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice rozegrał dobre zawody, od początku do końca przeważał. Mysłowicka "zero-dziewiątka" zdobyła aż pięć goli i zasłużenie wygrała. Pozostaje teraz mieć nadzieję, że tym spotkaniem mysłowiccy "Górnicy" się odblokowali i w każdym meczu zagrają dobrze i skutecznie w ofensywie.